قیمت های فروشگاهی انگلیس رکورد ۱۴ ساله زد

قیمت های فروشگاهی انگلیس رکورد ۱۴ ساله زد

به گزارش لباس نو کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا اعلام نمود که قیمت های فروشگاه در بریتانیا بیشترین افزایش را از سال ۲۰۰۸ نشان داده است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بر مبنای داده های صنعت که میزان فشار تورم برای خانوارها را نشان می دهد، خرده فروشان بریتانیایی در این ماه قیمت ها را با سریع ترین سرعت از سال ۲۰۰۸ بالا بردند که ناشی از افزایش سریع قیمت موادغذایی بود.
کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا (BRC) امروز چهارشنبه اظهار داشت که میانگین قیمت ها در بین اعضای آن در اوایل ژوئن ۳.۱ درصد بیشتر از سال قبل بوده است که بزرگ ترین جهش از سپتامبر ۲۰۰۸ و افزایش سرعت نسبت به رشد ۲.۸ درصدی ماه می است.
معیار BRC از تورم، محدوده محدودتری از کالاها را نسبت به شاخص رسمی قیمت مصرف کننده بریتانیا پوشش می دهد که نشان داده است تورم در ماه می به بالاترین میزان در ۴۰ سال قبل یعنی ۹.۱ درصد رسیده است.
قیمت موادغذایی بر مبنای معیار BRC در ماه ژوئن نسبت به سال قبل ۵.۶ درصد افزایش داشت در مقایسه با افزایش ۴.۳ درصدی در ماه می که بزرگ ترین افزایش قیمت موادغذایی برای ثبت رکورد از ژوئن ۲۰۱۱ بود.
طبق گزارش رویترز، هلن دیکینسون، مدیر اجرایی BRC اظهار داشت: خرده فروش ها در تلاش هستند تا راه های بیشتری برای حفاظت از مشتریان خود در مقابل بدترین اثرات تورم بیابند اما اگر هزینه ها همچنان رو به افزایش باشد، دولت امکان دارد نیاز داشته باشد راه هایی جهت کمک به کسب وکارهای خرده فروشی برای پشتیبانی از مشتریان خود بیابد.
بانک مرکزی انگلیس به دنبال نشانه هایی است که نشان داده است جهش تورم بریتانیا به فشارهای تورمی مداوم منجر می شود و گفته است که در صورت تحقق این امر با قدرت، عمل خواهد نمود.1401/04/08
11:48:44
5.0 / 5
232
تگهای خبر: صنعت , فروش , فروشگاه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس نو