بازار طلای جهانی یخ زد!

بازار طلای جهانی یخ زد!

به گزارش لباس نو، قیمت طلا امروز (پنجشنبه) تحت فشار افزایش دلار و بازده خزانه داری آمریکا در پایین ترین سطح سه هفته ای خود باقی ماند و نگرانی هایی هست که فدرال رزرو با افزایش شدید نرخ بهره ادامه خواهد داد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۷.۸ درصد کاهش به ۱۶۲۲ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا هم با ۰.۴۸ درصد کاهش به ۱۶۲۳ دلار ۱۰ سنت رسید.
شاخص دلار ثابت ماند و روز چهارشنبه ۰.۸ درصد افزایش پیدا کرد، در حالیکه بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری به اوج خود از اواسط سال ۲۰۰۸ رسید.
فدرال رزرو روز چهارشنبه در گزارشی که نشان داده است شرکت ها نسبت به چشم انداز بدبینانه تر رشد می کنند، اظهار داشت: فعالیت اقتصادی ایالات متحده در هفته های اخیر نسبتاً گسترش یافته است، باآنکه در بعضی مناطق ثابت و در چند منطقه دیگر کاسته شده است.
با عنایت به آخرین داده ها که نشان داده است تورم بیشتر از سه برابر هدف بانک مرکزی دو درصد ادامه دارد، این گزارش امکان دارد انتظارات برای چهارمین افزایش متوالی ۷۵ واحدی در ماه آینده را کم کند.
در حالیکه طلا بعنوان یک محافظ در مقابل تورم در نظر گرفته می شود، نرخ های بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش را زیاد می کند که هیچ بازدهی ندارد.
داده های روز چهارشنبه نشان داد، تورم مصرف کننده منطقه یورو در ماه سپتامبر کمتر از تخمین های قبلی بود اما همچنان در بالاترین حد خود قرار داشت و بر انتظارات بازار برای افزایش بیشتر نرخ ها پیش از آخر سال تصریح کرد.
طبق گزارش رویترز، دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، روز چهارشنبه ۶.۰۸ تن کاهش پیدا کرد که بزرگ ترین خروجی یک روزه آنها از جولای است.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۸.۳۶ دلار، پلاتین ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد و به ۸۷۸ دلار و ۵۲ سنت رسید و پالادیوم ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۹۸۸ دلار و ۷۸ سنت رسید.
منبع:

1401/07/28
12:24:47
5.0 / 5
389
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , دلار , صندوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لباس نو