جزئیات واگذاری مدیریت سرخابی ها

جزئیات واگذاری مدیریت سرخابی ها

به گزارش لباس نو، رئیس سازمان خصوصی سازی جزئیات برگزاری مزایده واگذاری ۵۱ درصد سهام هر کدام از باشگاه های استقلال و پرسپولیس را اعلام نمود.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، حسین قربان زاده امروز در نشست خبری اظهار نمود: پس از واگذاری ۱۰ درصد از سهام دو باشگاه فرهنگی و ورزشی استقلال و پرسپولیس و بورسی شدن این دو باشگاه در هیأت واگذاری، مصوب کردند که ۵۱ درصد از سهام این دو باشگاه به صورت بلوکی و سهام مدیریتی از راه بازار سرمایه واگذار شود.
رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: هم اکنون اطلاعیه عرضه سهام بلوکی باشگاه پرسپولیس در نماد پرسپولیس۴ در کدال انتشار یافته و عرضه آن در ۷ اسفندماه صورت خواهد گرفت که به دنبال آن تعداد ۵ میلیارد و ۳۶۲ میلیون سهم معادل ۵۱ درصد از کل سهام به صورت بلوکی عرضه می شود که قیمت آن هم معادل قیمت پایانی روز پیش از عرضه به اضافه ۱۱۰ درصد به شرط آنکه هر سهم از ۵، ۱۰۶ ریال کمتر نباشد.
وی اضافه کرد: با عنایت به این که هنوز صورت های مالی حسابرسی شدن باشگاه استقلال از راه کدال اعلام نشده است، زمان دقیق عرضه بلوک ۵۱ درصدی باشگاه استقلال معلوم نیست اما آن هم در اسفندماه خواهد بود و بمحض این که صورت های مالی حسابرسی شده آن اعلام گردد، اطلاعیه عرضه منتشر خواهد شد.
قربانزاده تصریح کرد: در صورتیکه واگذاری بلوک ۵۱ درصدی دو باشگاه سرخابی ها با موفقیت صورت گیرد، با احتساب واگذاری ۱۰ درصد قبلی یعنی ۶۱ درصد از سهام این دو باشگاه فرهنگی ورزشی واگذار خواهد شد و کنترل مدیریت دولت در این دو باشگاه به حداقل خواهد رسید که امیدواریم شاهد مدیریت حرفه ای تر در دو باشگاه باشیم.
صلاحیت خریداران احراز می شود
در این نشست محمود قامت معاون سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: با تصویب هیأت واگذاری شرایط واگذاری ۵۱ درصد از سهام استقلال و پرسپولیس مشخص شده است که ارزش ۵۱ درصد سهام استقلال ۲، ۳۸۶ میلیارد تومان و ارزش ۵۱ درصد سهام پرسپولیس ۲، ۷۳۶ میلیارد تومان خواهد بود که خریداران باید ۲۰ درصد از این ارزش را طی ۲۰ روز کاری و پس از مبادله تأمین کنند و یک سال تنفس و ۶ ماه پس از آن یعنی در مجموع ۱.۵ سال پس از واگذاری نخستین قسط آن پرداخت خواهد شد.
قامت افزود: با عنایت به اجبار کنفدراسیون فوتبال آسیا ای اف سی مالکیت همزمان در دو باشگاه نباید در اختیار یک فرد حقیقی و یا حقوقی باشد، هم اکنون ۹۰ درصد سهام این دو باشگاه در اختیار دولت می باشد که امیدواریم پس از واگذاری بلوک ۵۱ درصدی مالکیت دولتی این دو باشگاه واگذار شود.
معاون سازمان خصوصی سازی همینطور خاطرنشان کرد: اهلیت خریداران سهام بلوکی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم باید احراز شود و اگر خریداران فاقد صلاحیت لازم باشند، معامله باطل خواهد شد.


منبع:

1401/11/08
12:00:23
5.0 / 5
318
تگهای خبر: خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو