دبیر سندیكای بیمه گران مطرح كرد

گردنگیر معافیت بیمه های عمر و زندگی از مالیات

گردنگیر معافیت بیمه های عمر و زندگی از مالیات

لباس نو: دبیر سندیكای بیمه گران با تاكید بر لزوم معافیت مالیاتی بیمه های عمر و زندگی اظهار داشت كه هر گونه اقدامی خارج از این مساله سبب كاهش ضریب نفوذ بیمه خواهد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، در پیش نویس لایحه اصلاح مالیات های مستقیم سوژه ستاندن مالیات از بیمه های عمر و زندگی نیز مطرح گردیده است كه البته هنوز نهایی و اجرایی نشده ولی صنعت بیمه با آن موافقتی ندارد.
این در حالیست كه محمد كریمی دبیر سندیكای بیمه گران در حاشیه نشستی كه مدیران عامل شركت های بیمه با رئیس سازمان امور مالیاتی داشتند در جمع خبرنگاران به این مساله اشاره نمود و اظهار داشت كه طبق قانون برنامه ششم توسعه افزایش ضریب نفوذ بیمه همچون تكالیفی است كه خود نمایندگان مجلس بر عهده صنعت بیمه قرار داده است اما حالا با حذف معافیت های مالیاتی در بیمه عمر و زندگی كه سهم زیادی در افزایش نفوذ بیمه دارد به طور قطع می تواند تأثیرگذار بوده و به كاهش این ضریب نفوذ منجر شود.
وی افزود: معافیت بیمه عمر و زندگی سال هاست كه در حال اجرایی شدن است اما با عنایت به لایحه ای كه در مجلس در حال بررسی است صنعت بیمه از نمایندگان می خواهد تا در مورد این مساله بازبینی كرده و چنین مصوبه ای نداشته باشند.
این مقام مسئول در صنعت بیمه این گونه توضیح داد كه ورود مالیات به صنعت بیمه مانند گوشواره هایی است كه به آن آویزان شده و در نهایت دیگر بیمه نمی تواند وظیفه اصلی خودرا انجام دهد و دلیل آن است كه در شرایط فعلی به سبب افزایش هزینه ها مردم به دنبال خرید بیمه های عمر و زندگی نمی روند و ضریب نفوذ بیمه تحقق پیدا نمی كند و در این بین مردم نیز متضرر خواهند شد.
كریمی اظهار داشت: سهم ستاندن مالیات از بیمه عمر و زندگی نمی تواند تأثیر چندانی بر افزایش درآمدهای مالیاتی داشته باشد بدین سبب باید در این مورد ملاحظات لازم مورد توجه قرار بگیرد.
دبیر سندیكای بیمه گران در ارتباط با دریافت مالیات از بیمه شخص ثالث نیز تصریح كرد: نرخ این بیمه از طرف شورای عالی بیمه تأیید می شود و از مالیات معاف است. بدین سبب با عنایت به اینكه ضریب خسارت ها نیز بالا است شركت های بیمه از محل بیمه های ثالث زیان ده بوده و در این شرایط این انتظار از مجلس وجود دارد كه ستاندن مالیات از بیمه شخص ثالث را مصوب نكند.
منبع:

1398/09/10
14:41:38
5.0 / 5
4534
تگهای خبر: توسعه , خرید , صنعت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو