اعلام پایبندی نیجریه به توافق اوپك در آستانه نشست وین

اعلام پایبندی نیجریه به توافق اوپك در آستانه نشست وین

به گزارش لباس نو نیجریه در آستانه نشست رسمی اوپك اعلام نمود به اجرای كامل پیمان میان كشورهای اوپك و غیراوپك متعهد است.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، تیمپره سیلوا، وزیر نفت نیجریه اظهار نمود به عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی گفته است كه پایبندی نیجریه به پیمان محدودیت عرضه از اوت به میزان قابل توجهی بهبود پیدا كرده است.

شاهزاده عبدالعزیز ریاست كمیته نظارتی مشترك وزیران اوپك و غیراوپك را برعهده دارد.

وزیران اوپك روز پنجم دسامبر (۱۴ آذر) دیدار می كنند و سپس روز بعد با كشورهای غیراوپك متحد خود همچون روسیه دیدار خواهند كرد تا درباره پیمان محدودیت عرضه فعلی كه در مارس تمام می شود تصمیم گیری كنند.

در دیدار وین همینطور دورنمای بازار نفت برای نیمه اول سال ۲۰۲۰ مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این بیانیه آمده است تقاضا برای نفت در سال میلادی آینده ضعیف خواهد شد در حالیكه تولید كشورهای غیراوپك امكان دارد افزایش پیدا كند و اوپك را برای تصمیم گیری درباره تشدید محدودیت عرضه برای تقویت قیمتها تحت فشار قرار دهد.

وزیر نفت نیجریه اظهار نمود كشورهای عضو اوپك به صورت مستمر به اهداف كاهش تولید خود رسیده و از آن فراتر رفته اند و نیجریه در نوامبر پایبندی ۱۰۰ درصدی به محدودیت عرضه داشته اند و این مساله ثبات در بازارهای نفت بوجود آورده است.

بر اساس گزارش رویترز، تولید نفت نیجریه در سه ماهه سوم به ۲.۰۴ میلیون بشكه در روز رسید كه بالاترین حد از سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ بود و به رشد اقتصادی ۲.۲۸ درصدی این كشور در سه ماه منتهی به سپتامبر كمك كرد.
1398/09/11
13:39:14
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو