از هفته آینده

بنزین سوپر به جایگاه های سوخت بازمی گردد

بنزین سوپر به جایگاه های سوخت بازمی گردد

لباس نو: بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده تولید بنزین سوپر كه حدود سه ماه با وقفه مواجه شده بود، از هفته آینده از سر گرفته می گردد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، حدود سه ماه است كه شاهد كمبود بنزین سوپر در بعضی جایگاه های سراسر كشور بودیم كه علل مختلفی برای این كمبود لیست شده است. گاهی گفته شد علت این مورد قطع واردات بنزین سوپر به علت خودكفایی كشور در تولید این بنزین است و گاهی علت كمبود بنزین سوپر تعمیرات پالایشگاه شازند اعلام گردید. گاهی گفته شد به علت تعمیر خط لوله انتقال بنزین سوپر با تاخیر مواجه شده است و گاهی اخباری هم منتشر گردید در خصوص اینكه وزارت نفت درحال ذخیره سازی بنزین برای زمان تحریم است و اولویت اول كشور تامین بنزین معمولی مردم است.
در هر صورت كمبود بنزین سوپر در بعضی از جایگاه ها توسط وزیر نفت هم تایید شد. بیژن زنگنه در این مورد اظهار داشت: ما در كشور مشكل كمبود بنزین نداریم اما امكان دارد بنزین سوپر در یك جایگاهی كم باشد. بر این اساس آنطور كه سخنگوی كمیسیون انرژی اعلام نموده بود، قرار بود از ابتدای مهرماه عرضه مجدد بنزین سوپر در جایگاه های سوخت آغاز شود. شنیده ها حاكی از آن بود كه مجلس می خواهد اگر عرضه بنزین سوپر آغاز نشد از شركت ملی پالایش و پخش در این باره سؤال كند.
آغاز مجدد تولید بنزین سوپر
در این راستا، زیبا اسماعیلی، سخنگوی شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام نمود: تولید بنزین سوپر در پالایشگاه های امام خمینی شازند و اصفهان از هفته آینده از سر گرفته می گردد. به دنبال تولید بنزین سوپر، توزیع این فرآورده هم از چند روز پس از آن آغاز خواهد شد.
به گفته وی، هم اكنون مصرف بنزین سوپر تنها سه درصد از كل مصرف بنزین كشور را تشكیل می دهد.
بر اساس گزارش شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، اسماعیلی همینطور تصریح كرد: بنزین یورو ۴ كه هم اكنون مصرف عمده كشور است، از نظر كیفیت تفاوت چندانی با بنزین سوپر ندارد.1397/07/01
00:06:52
0.0 / 5
4481
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو