معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور عنوان كرد:

اختصاص ۱۸هزار میلیارد ازمحل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان

اختصاص ۱۸هزار میلیارد ازمحل صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان

به گزارش لباس نو معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اظهار داشت: دولت طی سال قبل نزدیك به 18 هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان در نظر گرفت.محمد امید در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: یكی از اهداف مهم دولت در بحث توسعه اشتغال در روستاها توجه ویژه به مناطقی است كه استعداد و ظرفیت های بسیاری در امتداد ایجاد اشتغال و توسعه دارند و نیاز است با در اختیار گذاشتن منابع مالی مناسب روند راه اندازی و راه اندازی واحدهای تولیدی در این مناطق را تسریع بخشید.
وی اضافه كرد: با حمایت های دولت می توانیم شاهد توسعه، اشتغالزایی و كارآفرینی در مناطق محروم و روستایی باشیم و در این راه دولت در بخش روستاها طی سال قبل توجه ویژه ای را داشته است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور افزود: در سال قبل نزدیك به ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی ویژه اشتغال روستاییان در نظر گرفته شده كه تا امروز ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن ابلاغ و ۱۱ هزار میلیارد تومان آن جذب شده است.
امید تصریح كرد: در كنار این منابع ویژه از محل منابع مشترك معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و مجموعه بنیاد مستضعفان تسهیلاتی در اختیار كارآفرینان قرار گرفته است.
وی بیان كرد: برای استان كردستان در بخش زیر منابع كه منابع مشترك بین امور روستایی و بنیاد مستضعفان است ۶۰ میلیارد تومان پیش بینی شده و در بخش منابع اشتغال روستایی نیز بیشتر از ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده كه تا امروز رقم قابل توجهی از آن جذب شده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با اشاره به اینكه عملكرد جذب اعتبارات در كردستان نسبت به سایر استان های كشور بسیار قابل قبول بوده است، اظهار داشت: تا امروز بیشتر از ۸۰ درصد این منابع در كردستان جذب شده است.
امید با اشاره به اینكه كیفیت طرح هایی كه در این استان اجرا شده بسیار عالی بوده و توانسته اشتغالزایی مناسبی ایجاد كند، گفت: این آمادگی را داریم در صورتیكه بقیه منابع صندوق توسعه ملی جذب شود در امتداد توسعه اشتغال روستایی بیشتر از گذشته این این منابع را در اختیار استان هایی مانند كردستان قرار دهیم.


منبع:

1398/09/15
21:25:54
5.0 / 5
4838
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , صندوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو