افشاریان خبر داد:

ابلاغ قریب الوقوع تبصره ای كه دست قاچاقچیان سوخت را كوتاه می كند

ابلاغ قریب الوقوع تبصره ای كه دست قاچاقچیان سوخت را كوتاه می كند

به گزارش لباس نو ایسنا/مركزی مدیركل دفتر پیشگیری از قاچاق فرآورده های نفتی اظهار داشت: با كاهش مصرف فرآورده های نفتی در كشور ۴ هزار میلیارد تومان صرفه جویی شد.


محمودرضا افشاریان در جلسه كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان مركزی اظهار نمود: در ۱۸ ماهه به تازگی ۳ میلیارد لیتر اختلاف سوخت دستگاه های متولی و پخش فرآورده های نفتی گزارش شده است.
وی با اشاره به اصلاح سامانه تجارت آسان و افزایش موارد این سامانه از ۴۰ مورد به ۴۱۳ مورد و ابلاغ قریب الوقوع تبصره ۴ ماده ۱۸ كه تلاش در كوتاه تر كردن دست قاچاقچیان سوخت دارد، اظهار داشت: در ۸ ماهه اخیر ۲ درصد مصرف نفت گاز، ۱۷ درصد نفت كوره و ۱۷ درصد نفت سفید كاهش یافته و در جریان این كاهش، در واقع ۴ هزار میلیارد تومان صرفه جویی رقم خورده است.
افشاریان خاطرنشان كرد: سال قبل روزانه ۱۱.۵ تا ۱۲ میلیون لیتر قاچاق سوخت در كشور انجام می شد كه امسال این میزان به ۸.۸ میلیون لیتر رسیده است و امید است كه تا آخر سال این رقم به ۳ تا ۴ میلیون لیتر كاهش پیدا كند.
وی با اشاره به اینكه برای كاهش قاچاق از حوزه مبادی زمینی باید در بخش سهمیه بندی دقت نظر زیادی اعمال شود چونكه سهمیه ها تامین كننده زنجیره قاچاق هستند، اظهار داشت: سال قبل ۸ هزار پرونده صادرات فرآورده های نفتی مورد بررسی قرار گرفت كه طبق آخرین آمار تا ابتدای آذرماه ۸۸۸ پرونده، قاچاق اعلام شد، از این تعداد ۳۳۰ پرونده اعتراض كردند كه با بررسی دوباره مشخص شد كه برای ۱۷۰ پرونده آزمون فرآورده انجام نشده است و قاچاق ۳۰ پرونده هم محرز شد.
مدیركل دفتر جلوگیری از قاچاق فرآورده های نفتی با تاكید بر اینكه تا زمانی كه تولیدكنندگان و صادركنندگان فرآورده های نفتی در مدار قانون و مقررات حركت كنند حمایت لازم را دریافت می كنند، در غیر این صورت شخصا به مانند كوه در مقابل آنها می ایستم، اضافه كرد: خط لوله یكی از ظرفیت های خیلی خوب برای انتقال فرآورده های نفتی است كه حتی بخش خصوصی هم می تواند از آن استفاده نماید، اما لازم است كه وزارت نفت بر این مورد صحه بگذارد بخصوص اینكه می تواند به كاهش حجم تردد هم كمك نماید.1398/09/20
21:18:57
5.0 / 5
4590
تگهای خبر: تولید , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لباس نو