مدیر دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای:

تعریض جاده های برخی استان های سیل زده در اولویت است

تعریض جاده های برخی استان های سیل زده در اولویت است

به گزارش لباس نو ایسنا/البرز مدیر دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباب وضعیت راه های استان های كشور همچون استان لرستان پس از گذشت حدود 9 ماه از سیل فروردین ماه امسال اظهار داشت: برای بهبود وضعیت راه های استان های لطمه دیده، مجموعه وزارت راه در جاده ها حضور داشته و به صورت شبانه روزی برای رفع مشكلات پیش آمده تلاش می كنند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، مجید صباغ زاده پس از ظهر امروز، 28 آذر در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری استان البرز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه تا دو الی سه ماه پس از وقوع سیل نیز تمامی عوامل نگهداری از راه های كشور همچون راهداری بسیج شدند تا وضعیت تردد در راه های لرستان را به وضعیت قابل قبولی برسانند، اضافه كرد: در این مورد اهتمام می نماییم تا اختتام امسال تمامی نواقصی را كه برای ما حیاتیست همچون نقصها پل هایی كه متصل كننده مسیرهای روستایی و شهری است، رفع گردد.
مدیر دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینكه تعریض راه های برخی استان های سیل زده در اولویت قرار داده شده است، بیان كرد: تعریض و ساماندهی جاده های برخی استانها مثل لرستان، گلستان، خوزستان، كرمانشاه و بوشهر كه به سبب سیل و یا زلزله گرفتار بحران هایی شده در اولویت قرار داشته و اجرایی می شود.
این مسئول اضافه كرد درباب رسیدگی به وضعیت راه هایی كه به سبب بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله لطمه می بینند نیاز به همكاری تمامی نهادها و سازمان هایی است كه می توانند در این زمینه كمك كنند.
صباغ زاده در پاسخ به اینكه آیا در بحث بودجه ای برای انجام عملیات در راه های لطمه دیده مشكلاتی ندارید؟ اظهار داشت: در بحث ترمیم لطمه های ناشی از سیل به جاده ها تیم اقتصادی دولت برنامه ریزی های خوبی داشته است و می توانیم بگوییم وضعیت خوبی از نظر بودجه ای در این مورد داریم.
وی با بیان حالا و پس از گذشت چندماه از سیل فرودین سال جاری وضعیت در راه های استان گلستان عادی است، اضافه كرد: در استان های خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان نیز به وضعیت عادی در راه ها رسیدیم اما مجدد چند روز قبل شاهد وقوع سیل در این استانها بوده ایم و كارهای ترمیمی در راه ها همچنان ادامه می یابد.
وی با اشاره به برنامه سالانه وزارت و راه شهرسازی برای ایمن سازی راه ها اظهار نمود: وزارت راه شهرسازی برنامه ای سالانه برای ایمن سازی راه ها و نگهداری وضعیت موجود آنها دارد كه برمبنای آن پروژه هایی مثل احیای خط كشی، شناسایی و اصلاح نقاط خطرساز، رسیدگی نقاط پرترافیك و... را اجرایی می كند.
مدیر دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور در ادامه با اشاره به انجام عملیات ارتقای حفاظ های میانی در محورهای استان های مختلف افزود: این پروژه ها به ویژه در حوزه آزادراهی تهران- كرج، كرج- قزوین، قزوین- زنجان و یا زنجان- ازدو سال پیش در حال انجام می باشد.
وی اظهار داشت: امیدواریم تا سال آینده این اقدامات تكمیل شود، چونكه حفاظ های جدید استاندارد بالاتری نسبت به موارد قبلی دارد.
وی با اشاره به اینكه برای بحث اصلاح نقاط پرتصادف راه های كشور نیز برنامه ریزی كرده ایم، اظهار داشت: اولویت ها در این عرصه شناسایی شده و پس از بازرسی و استفاده از نظر مشاوران ذی صلاح، عملیات اصلاح نقاط پرترافیك در استان های مختلف اجرایی می شود.
به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، گودرز محمودی، پنج شنبه، 28 آذر در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری استان البرز اظهار نمود: اگر به دنبال توسعه و رونق تولید هستیم در گام نخست باید زیرساخت های حمل و نقل كشور را ارتقا دهیم.
وی با اشاره به اینكه طرح مانور زمستانی در راه های استان از آبان ماه شروع شده است، اظهار داشت: راهداران بدون در نظر گرفتن آسایش و آرامش خود و برای تامین ایمنی راه ها تلاش می كنند تا مردم سفر راحتی در جاده های كشور داشته باشند.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز در ادامه اظهار داشت: محورهای استانی البرز، در بیشتر ایام سال در جایگاه اول ترددهای جاده ای كشور قرار دارند و از كل راه های البرز ۲۷۶ كیلومتر آن جزو راه های شریانی و ۱۱۴ كیلومتر آن جزو راه های ترانزیتی است.
وی ادامه داد: وجود چندین شهرك و واحدهای صنعتی، وجود ظرفیت های كشاورزی و صنعتی و از سویی وجود فرودگاه بین المللی پیام، مواردی است كه وضعیت حمل و نقل كالا در البرز را خاص كرده است.
محمودی با اشاره به شرایط اقلیمی و جمعیتی این استان اظهار داشت: اب و هوای خوش و مهاجر پذیر بودن سبب شده در بیشتر ایام سال خصوصاً در زمان تعطیلات حجم انبوهی از مسافران از این استان جابه جا شوند.
وی با تاكید بر اینكه هم اكنون ۲۷ شركت و موسسه حمل و نقل مسافر در البرز فعال است، بیان كرد: در این استان همین طور ۸۸شركت و موسسه حمل و نقل كالا و ۹شركت حمل و نقل بین المللی در البرز وجود دارد.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز در ادامه با اشاره به اینكه طی ۸ ماهه نخست سال جاری بیشتر از ۶.۵ میلیون تن كالا بوسیله راه های استان البرز جابه جا شده است، اظهار داشت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۱۴درصدی مواجه بوده است.
وی با اشاره به اینكه میزان جابه جایی مسافران از شروع سال جاری تا اختتام آبان ماه نیز بالغ بر یك میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر بوده است، اضافه كرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ رشد ۱۹درصدی داشته است.
محمودی عنوان كرد: در امتداد پشتیبانی از رانندگان بخش حمل و نقل عمومی نیز از شروع سال جاری تا اختتام آبان ماه ۹۸ در بالغ بر ۱۸ هزار و ۲۰۰ حلقه لاستیك توزیع شده است.
وی با اشاره به اینكه در امتداد ارتقای سطح خدمات در ۸ ماهه نخست سال جاری، علاوه بر نظارت و بازدیدهای مستمر، در جلسات كمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ به ۶۹ مورد از تخلفات شركت ها رسیده شده است، اظهار داشت: به ۶۱ مورد از تخلفات رانندگان نیز رسیدگی و اعمال قانون شده است.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز توضیح داد: وجود ۹ مجتمع خدماتی - رفاهی، ۸ پاسگاه پلیس راه، سه مركز معاینه فنی مكانیزه خودرو های سنگین، یك پایانه مسافربری و همین طور پایانه حمل كالای سیمان آبیك از دیگر تاسیسات حمل و نقل استان البرز است.
وی افزود: استفاده از تجهیزات حمل و نقل هوشمند برای مدیریت تردد در محورها با بهره برداری از تجهیزاتی مانند ۴۴دستگاه ترددشمار، ۳۲دوربین نظارت تصویری، ۲۱سامانه ثبت تخلفات هوشمند و ۶ دستگاه تابلوی vms در استان در حال انجام می باشد.
محمودی توضیح داد: به روز رسانی سامانه ۱۴۱ با ظرفیت پاسخگویی ۲۴۰ تماس همزمان و همین طور نصب و راه اندازی ۱۲۷دستگاه ردیاب بر روی خودرو های راهداری از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.
بگفته محمودی در ۸ ماهه نخست جاری اقدامات مهمی همچون تعریض لاین جنوبی آزادراه تهران- كرج در محدوده گرمدره به طول ۱.۵ كیلومتر انجام شده است؛، پروژه تعریض آزادراه در مقاطع لاین شمالی گرمدره نیز در حال انجام می باشد كه تابحال پیشرفت ۷۵درصدی داشته است.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده استان البرز با اشاره به اینكه ارتقای حفاظ ایمنی و نصب نیوجرسی در میانه راه ها و نواحی پل ها و نقاط پرتگاهی به طول ۲۵كیلومتر در كل محورهای استانی البرز دنبال شده است، اظهار داشت: درباب این موارد نصب و ترمیم گاردیل به طول ۲۸۰متر، انجام خط كشی در ۳۵۰ كیلومتر از راه های البرز و نصب 4123 تابلو و علایم را از شروع سال ۹۸ تا اختتام آبان ماه امسال داشته ایم.
وی بیان كرد: تنقیه و لایروبی ۷۵۱ پل و آبروی استان، راه اندازی و نگهداری روشنایی در سطح آزادراه و محور كرج- چالوس و یا حفظ حریم و رفع ۶۱۰ مورد تصرف غیرمجاز از دیگر اقدامات انجام شده در ۸ ماهه نخست سال جاری بوده است.
محمودی با اشاره به اینكه از شروع سال جاری تا اختتام آبان ماه دیوار چینی ۷ نقطه در محور كرج- چالوس انجام شده اضافه كرد: بعلاوه پایدارسازی ۷۰۰متر تونل امیركبیر و ۲ نقطه از محور كرج- چالوس نیز اجرایی شده است.1398/09/29
18:48:18
0.0 / 5
4510
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس نو