رئیس سازمان مدیریت استان تهران:

تورم ماهانه استان تهران 2 و یك دهم درصد رشد كرد

تورم ماهانه استان تهران 2 و یك دهم درصد رشد كرد

به گزارش لباس نو رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تشریح آخرین وضعیت تورم در این استان، از رشد ۲.۱ درصدی تورم ماهانه در مهرماه نسبت به شهریور و همینطور كاهش ۰.۶ درصدی تورم سالانه اطلاع داد.به گزارش لباس نو به نقل از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، نعمت الله تركی اظهار داشت: نرخ تورم نقطه ای استان تهران در مهر ماه ۱۳۹۸ به عدد ۳۰.۶ درصد رسید.
وی اظهار نمود: منظور از نرخ تورم نقطه ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. به عبارت دیگر خانوارهای استان تهران به صورت میانگین ۳۰.۶ درصد بیشتر از مهر ۱۳۹۷ برای خرید یك «مجموعه كالاها و خدمات یكسان» هزینه كرده اند.
وی با اشاره به اینكه نرخ تورم نقطه ای مهر ماه ۱۳۹۸ استان تهران در مقایسه با ماه قبل ۴.۳ واحد درصد كاهش یافته است، اضافه كرد: نرخ تورم نقطه ای گروه های عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» و «كالاهای غیرخوراكی و خدمات» به ترتیب ۳۷.۳ و ۲۸.۸ درصد بوده و نرخ تورم نقطه ای هر دو گروه عمده در مقایسه با ماه قبل كاهش داشته است.
تركی افزود: كاهش نرخ تورم گروه های عمده ذكر شده، در حالی است كه نرخ تورم نقطه ای برای خانوارهای شهری استان تهران ۳۰.۵ درصد است كه نسبت به ماه قبل ۴.۳ واحد درصد كاهش داشته است. هم چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی تهران ۳۱.۸ درصد بوده كه نسبت به ماه قبل ۴.۷ واحد درصد كاهش داشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینكه نرخ تورم نقطه ای كشور در مهر ماه ۱۳۹۸ عدد ۲۸.۳ درصد است، اعلام نمود: این نرخ برای خانوارهای شهری و روستایی كشور در مهرماه ۱۳۹۸ به ترتیب ۲۸.۳ و ۲۸.۵ درصد بوده است. ضمن آنكه بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مهرماه ۱۳۹۸ مربوط به استان ایلام (۳۴.۷ درصد) و كمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (۲۲.۱ درصد) است.
وی با اشاره به بررسی های نرخ تورم ماهانه اظهار داشت: نرخ تورم ماهانه استان تهران در مهرماه ۱۳۹۸ در مقایسه با ماه قبل با افزایشی معادل ۲.۱ واحد درصد به ۳.۲ درصد رسیده است. تورم ماهانه برای گروه های عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» و «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» به ترتیب ۰.۹- درصد و ۴.۵ درصد بوده است. نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری استان ۳.۳ درصد و برای خانوارهای روستایی تهران ۲.۵ درصد بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اضافه كرد: نرخ تورم سالانه مهر ماه ۱۳۹۸ برای خانوارهای استان تهران به ۴۲.۲ درصد رسیده كه نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ۰.۶ واحد درصد كاهش نشان داده است. نرخ تورم سالانه در مهر ماه ۱۳۹۸ برای خانوارهای شهری و روستایی استان تهران به ترتیب ۴۲.۲ و ۴۳.۴ درصد بوده كه نسبت به ماه قبل به ترتیب ۰.۶ و ۰.۵ واحد درصد كاهش داشته است.

1398/09/30
12:52:07
5.0 / 5
4451
تگهای خبر: خدمات , خرید , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو