رشد عملكردی در تولید غلات با افزایش بهره وری از منابع آبی سمنان در سال زراعی98-99

رشد عملكردی در تولید غلات با افزایش بهره وری از منابع آبی سمنان در سال زراعی98-99

به گزارش لباس نو ایسنا/سمنان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان از كوشش برای افزایش عملكرد تولید غلات و بخصوص دو محصول استراتژیك گندم و جو در جهت افزایش بهره وری منابع آبی بعنوان یكی از مهمترین از سیاست های جهادكشاورزی در سال زراعی جاری نام برد و  گفت: برنامه ریزی لازم برای تأمین پنج هزار و ۲۵۰ تن بذر گندم و جو برای سال زراعی ۹۹-۹۸ در استان سمنان انجام شده است.


لطف الله رضایی در نشستی با كارشناسان تولیدات گیاهی این سازمان اظهار نمود: همینطور تأمین بذر ۱۲ هزار و ۴۰۰ كیلو گرم كلزا هم در دستور كار قرار دارد.
وی با اشاره به دستورالعمل های ابلاغی از جانب وزارت جهاد كشاورزی برای میزان سطح زیر كشت گندم، جو و كلزا در استان سمنان اظهار داشت: سطح كشت ابلاغی برای محصول كلزا در سال ۹۹-۹۸ بالغ بر ۶ هزار هكتار است. كه تا كنون حدود۲۰۰۰ هكتار به صورت پائیزه كشت شده و ۸۰۰ هكتار دیگر هم در بهار كشت می شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان با اشاره به اینكه بر طبق این دستورالعمل باید ۳۲ هزار و ۵۵۳ هكتار از اراضی استان سمنان به كشت گندم اختصاص پیدا كند خاطرنشان كرد: از این میزان باید ۲۱ هزار و ۸۰۳ هكتار كشت آبی بوده و مابقی هم به صورت دیم كشت شود. كه بیشتر از ۹۷ درصد تعهد مورد نظر تحقق یافته و مابقی در حال كشت است.
رضایی درباره سطح كشت ابلاغی محصول جو هم اظهار داشت: در سال زراعی ۹۹-۹۸ باید ۱۵ هزار هكتار از اراضی استان سمنان به كشت جو آبی و سه هزار و ۶۰۰ هكتار هم جو دیم كشت شود كه این عملیات كشت صورت پذیرفته است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی استان اظهار داشت: سال زراعی ۹۸-۹۷ هم بذر مورد نیاز كشاورزان تأمین و در اختیار آنان قرار گرفت.
وی خاطرنشان كرد: افزایش عملكرد تولید غلات بخصوص گندم و جو در افزایش بهره وری منابع آبی از سیاست های اصلی سازمان بوده و با بكار گیری كلیه ابزار در دستور كار قرار گیرد.1398/10/05
15:12:48
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس نو