كاهش ارزبری ۱ و سه دهم میلیارد دلاری در بخش نفت

كاهش ارزبری ۱ و سه دهم میلیارد دلاری در بخش نفت

لباس نو: مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی از كاهش ارزبری یك تا 1.3 میلیارد دلار در كل پروژه E&P با مناطق نفت خیز جنوب برای توسعه 28 مخزن نفت به دنبال امضای تفاهم نامه بین این سازمان و انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران آگاهی داد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، امروز (شنبه) تفاهم نامه ای در امتداد توسعه ساخت داخل در پروژه های توسعه ۲۸ میدان نفتی شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب برمبنای مدل توسعه نظام مبادلات پیمانكار فرعی بین سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران و انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران به امضا رسید.
در مراسم امضای این تفاهم نامه محسن صالحی نیا، مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، در پاسخ به ایسنا درباره میزان كاهش ارزبری این تفاهم نامه، اظهار نمود: ارزش این پروژه ۴.۳ میلیارد دلار است كه ۲.۷ میلیارد دلار از آن صرف تامین ماشین آبات و تجهیزات صنعتی می شود. باقی این مبلغ در بخش مهندسی، تامین و تدارك، حمل و نقل و تعرفه هزینه می شود.
وی ادامه داد: حدود ۵۰ درصد از این مبلغ ۲.۷ میلیارد دلاری صرف تامین كالا در داخل كشور می شود؛ به عبارت دیگر می توان گفت این تفاهم نامه می تواند منجر به صرفه جویی در ارزبری حدود یك تا ۱.۳ میلیارد دلار در كل پروژه E&P با مناطق نفت خیز جنوب برای توسعه ۲۸ مخزن نفت شود.
مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران با اشاره به ضرورت برقراری ارتباط بین ظرفیت های طراحی و مهندسی و امكانات تولیدی كشور، اظهار نمود: با وجود اینكه امكانات تولیدی خوبی در بخش تجهیزات صنعتی وجود دارد، ممكنست در مواردی به سبب فقدان تفاهم نامه های مشابه تفاهم نامه امروز از ظرفیت كامل این امكانات استفاده نشود.
ایشان سپس ابراز امیدواری كرد كه تفاهم نامه امروز در قاعده توسعه نظام پیمان كاری فرعی و در ۱۰ رشته بین سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی با انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران امضا شده بتواند این نقیصه را برطرف كند.
صالحی نیا این تفاهم نامه را در امتداد سیاست توسعه ساخت داخل توصیف كرد و اظهار داشت: پروژه توسعه ساخت داخل در وزارت صنعت، معدن و تجارت تابحال كالاها و اقلام پر مصرف در واحدهای صنعتی را در دستور كار داشت، اما این تفاهم نامه اقلامی را در ارتباط با ایجاد انواع پروژه ها در بخش صنعت، معدن نفت، گاز و موارد دیگر در نظر گرفته است.
منبع:

1398/10/08
20:12:10
5.0 / 5
4438
تگهای خبر: توسعه , تولید , دلار , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لباس نو