ترامپ برای امضای توافق با چین تاریخ تعیین كرد

ترامپ برای امضای توافق با چین تاریخ تعیین كرد

به گزارش لباس نو رئیس جمهور آمریكا اعلام نمود توافق تجاری با چین را ۱۵ ژانویه امضا خواهد نمود.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، انتظار می رود این پیمان كه بعنوان فاز اول توافق تجاری شناخته می شود تنشهای تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان را كم كند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا اعلام نمود این پیمان در واشنگتن و با حضور مقامات عالی رتبه چین امضا خواهد شد.

ترامپ به تازگی با اشاره به پیشرفت مذاكرات تجاری با چین، افزایش برنامه ریزی شده تعرفه ها روی واردات كالاهای چینی را لغو نمود.

متن سند این توافق علنا منتشر نشده اما دو طرف اوایل دسامبر اعلام نمودند چین قول داده است خرید محصولات كشاورزی آمریكایی را افزایش دهد و پشتیبانی از مالكیت معنوی را تقویت كند در حالیكه آمریكا شماری از تعرفه های وارداتی روی كالاهای چینی را كاهش خواهد داد.

ترامپ پیش از این گفته بود خواستار یك توافق جامع با چین است كه با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین امضا خواهد نمود.

با این حال همچنان شماری از مسائل عمده مانند كمكهای مالی چین به بعضی از شركتها حل نشده و به مذاكرات بیشتر نیاز دارد. ترامپ در توییت خود یك توافق فاز اول جامع اشاره نمود و اظهار داشت: "من فاز اول توافق تجاری بسیار بزرگ و جامع را در ۱۵ ژانویه امضا خواهم كرد. این مراسم در كاخ سفید برگزار می گردد و نمایندگان رده بالا حاضر خواهند بود. من بعدا به پكن خواهم رفت و در آنجا مذاكرات درباره فاز دوم توافق تجاری آغاز خواهد شد".

بر اساس گزارش شبكه خبری بی بی سی، از زمان آغاز جنگ تجاری، دو طرف تعرفه واردات روی صدها میلیارد دلار كالا را بالا برده و بازارها را ملتهب كرده و به رشد اقتصاد جهانی آسیب زده اند.

در آمریكا این مناقشه به كشاورزان كه حامیان مهم ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری بوده و برای انتخابات سال ۲۰۲۰ پایگاه مهمی به شمار می روند صدمه زده است.
1398/10/11
11:57:08
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , دلار , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو