قوامی در نشست خبری:

كارگران با حقوق ۲ میلیون و ۳۰۰ تومان از مالیات معاف می گردند

كارگران با حقوق ۲ میلیون و ۳۰۰ تومان از مالیات معاف می گردند

به گزارش لباس نو سخنگوی كمیسیون تلفیق اظهار داشت: بر طبق مصوبه این كمیسیون، حقوق كارگران تا ۲ میلیون و ۳۰۰هزار تومان از مالیات معاف می گردند.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، هادی قوامی امروز در نشست خبری در تشریح آخرین مصوبات این كمیسیون، اظهار داشت: جزء ۲ و ۳ تبصره ۱۲ در كمیسیون تلفیق مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بر مبنای بند ۲، به وزارت اقتصاد و دارایی اجازه داده شد نسبت به مولدسازی دارایی های دولت در سقف ۸۰ هزار میلیارد ریال با استفاده از ابزار صكوك اجاره و اموال غیرمنقول مازاد بر نیاز دستگاه های اجرایی اقدام نماید.
وی اضافه كرد: همینطور در بند ۳ تبصره ۱۲ لایحه بودجه به وزارت اقتصاد و دارایی اجازه داده شده است تا سقف ۴۰۰ هزار میلیارد ریال از اموال و دارایی های خویش را به استثنای اموال و موارد مندرج در اصل ۸۳ قانون اساسی بدون رعایت تشریفات واگذار كند كه در این بند عبارت «بدون رعایت تشریفات» حذف شد و بنا شد واگذاری ها از راه مزایده و به صورت شفاف به اطلاع برسد.
سخنگوی كمیسیون تلفیق با اشاره به بررسی بخش درآمدی تبصره ۱۴ لایحه بودجه در مبحث هدفمندی، اظهار داشت: منابع درآمدی هدفمندی در هفت بخش پیشبینی شده است كه عبارت از فروش داخلی فرآورده های نفتی ۷۷ هزار میلیارد تومان، فروش صادرات فرآورده های نفتی ۸۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان، فروش داخلی گاز طبیعی ۳۱ هزار میلیارد تومان، فروش برق به مشتركین ۲۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، سوخت نیروگاه ۴۲۰ میلیارد تومان، خوراك میعانات گازی پتروشیمی ها ۲۶ هزار میلیارد تومان و منابع حاصل از فروش آب ۳۱۰۰ میلیارد تومان است.
قوامی تصریح كرد: به منظور شفاف تر شدن بخش درآمدی منابع حاصل از تبصره ۱۴، بحث های مفصلی الان در كمیسیون تلفیق در حال طرح و بررسی است تا درباره منابع درآمدی تبصره ۱۴ هم تصمیم گیری شود.
وی درباره معافیت مالیاتی پزشكان، تصریح كرد: باآنكه بحث هایی در این خصوص عنوان شد و در لایحه دولت یك پیشنهاد در این حوزه آمده است، اما به علت آنكه خلاف برنامه ششم توسعه است رأی لازم برای تصویب را نیاورد و آنچه كه در لایحه دولت بود، با اصلاحاتی به تصویب رسید.
سخنگوی كمیسیون تلفیق افزود: در تبصره ۶ لایحه بودجه سقف معافیت مالیاتی برای كاركنان دولتی و غیردولتی تا ۳ میلیون تومان تعیین شد و مازاد آن تا ۱۵ میلیون تومان به نرخ سالانه ۱۰ درصد و مازاد ۱۵ میلیون تومان در ماه به نرخ سالانه ۲۰ درصد محاسبه می گردد. همینطور در این تبصره سقف معافیت مالیاتی برای كارگران تا ۲۸ میلیون تومان یعنی ماهیانه حدود دو میلیون و ۳۰۰ تومان تعیین شد.
قوامی با اشاره به دیگر مصوبات كمیسیون تلفیق، اظهار داشت: در تبصره ۵ مقرر شد كه شرایطی را در سال ۱۳۹۹ فراهم نماییم كه پروژه های عمرانی در بخش های غیردولتی و سایر نهادها از ظرفیت اوراق مشاركت استفاده كنند. بر این اساس به دولت اجازه داده شد برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده در سال ۱۳۹۹ معادل یكصد هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی منتشر كند.
وی اضافه كرد: همینطور در بند (الف) تبصره ۵ به شركت های دولتی اجازه داده شد تا سقف ۶۵ هزار میلیارد ریال اوراق منتشر كنند و در بند (ب) تبصره ۵ به دولت اجازه داده شد برای تامین مالی تا مبلغ ۵۵ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر كند كه از این محل فعالیت امور عمرانی بودجه را انجام دهد. همینطور در بند (ج) تبصره ۵ مصوب شد اوراق فروش نرفته بند «الف» و «ب» تبصره ۵ لایحه بودجه سال آینده با تایید رئیس دستگاه اجرایی به طلبكاران واگذار شود.
سخنگوی كمیسیون تلفیق بیان كرد: مطابق با یكی دیگر از مصوبات كمیسیون تلفیق، شهرداری ها تا سقف ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق برای قطار شهری و حمل و نقل شهری منتشر كنند. همینطور در بند «ه» تبصره ۵ لایحه بودجه سال آینده مقرر شد دولت تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی را با حفظ قدرت خرید در سقف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به طلبكاران واگذار كند.
قوامی خاطرنشان كرد: در بند «و» تبصره ۵ هم كه خبر خوشی برای طلبكاران دولت دارد ظرفیت اوراق برای پرداخت طلب طلبكاران از دولت بخصوص پیمانكاران تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
وی متذكر شد: در سال های گذشته یكی از اشكالات طلبكاران دولت این بود كه موظف بودند ۲۵ درصد را نقد و مابقی طلب را تهاتر كنند كه كمیسیون این شرط را برداشت تا تسویه طلبكاران دولت راحت تر صورت گیرد و اولویت پرداخت هم با كسانی است كه مدت زمان بیشتری از دولت طلب دارند.
سخنگوی كمیسیون تلفیق اظهار داشت: در بند «ز» تبصره ۵ به بیمه مركزی اجازه داده شد هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه انواع اوراق بهادار منتشر كند.
قوامی با اشاره به اینكه همینطور مقرر شد وزارتخانه ها از راه شركت های تابعه در صف ۳۵ هزار میلیارد ریال اوراق با تصویب شورای اقتصاد منتشر كنند، اضافه كرد: در بند «ه» تبصره ۵ مقرر شد كه ۲۰ هزار میلیارد ریال از ظرفیت اوراق برای طرح های سازمان تجهیز و نوسازی مدارس استفاده گردد.
وی بیان كرد: حدودا در این هفته بحث در رابطه با تبصره های درآمدی به اتمام رسید و تنها چند بند همچون بند در رابطه با بودجه صدا و سیما باقی مانده است كه درباره آن هم تصمیم گیری خواهد شد.
سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه اظهار داشت: هفته آینده كمیسیون از روز یكشنبه جلسات خویش را به صورت مرتب در خارج از وقت جلسه علنی پیگیری خواهد نمود و امیدواریم با اتمام بحث های درآمدی بتوانیم وارد بحث های هزینه لایحه بودجه سال ۹۹ شویم.


منبع:

1398/10/12
10:47:35
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو