معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی كردستان :

غیبت مشمولان خدمت نظام وظیفه محرومیت های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت

غیبت مشمولان خدمت نظام وظیفه محرومیت های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت

به گزارش لباس نو ایسنا/كردستان معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی كردستان از محرومیت اجتماعی و تحصیلی افرادی كه به هر نحوی از زمان اعزام به خدمت آنان گذشته و مشمول غیبت باشند اطلاع داد.


سرهنگ علی مجیدی بامداد امروز ۱۹ دی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار نمود: هدف از برگزاری این نشست اطلاع رسانی برای افراد مشمول خدمت وظیفه است.
وی در مورد مواد قانونی خدمت وظیفه عمومی شامل ماده ۱۰، ۵۸، ۶۳ و ۶۳ مكرر عنوان كرد: برپایه ماده ۱۰ خدمت وظیفه عمومی كه در قانون هم به صراحت آمده است اقداماتی همچون صدور پروانه كسب و اجازه اشتغال و ادامه تحصیلات دانشگاهی نیازمند عرضه مدارك لازم در خصوص مشمول خدمت سربازی و یا معافیت از خدمت است.
به قول مجیدی، استخدام در هیچ نهاد و ارگانی بدون روشن شدن وضعیت خدمت وظیفه عمومی افراد امكان پذیر نخواهد بود.
وی در مورد ماده ۵۸ خدمت وظیفه عمومی اضافه كرد: ماده ۵۸ مبین آن است كه مشمولان خدمت سربازی باید در اسرع وقت برای رسیدگی و اعزام دوره خدمت خود به معاونت وظیفه عمومی رجوع و در مهلت معین خویش را معرفی كنند تا مشمول غیبت واقع نشوند.
علی مجیدی افزود: طبق ماده ۵۸ خدمت وظیفه عمومی كسانی كه به مدت ۳۰ روز غیبت داشته باشند، ۳ ماه اضافه خدمت و كسانی كه مشمول بیشتر از ۳ ماه غیبت باشند ۶ ماه اضافه خدمت به آنها تعلق خواهد گرفت.
وی خاطرنشان كرد: افراد مشمول خدمت سربازی كه غیبت آنها بیشتر از ۶ ماه تا یك سال باشد به مراجع قضایی ارجاع شده و تنبیهاتی به مراتب بیشتر برای آنها درنظر گرفته خواهد شد.
به قول معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی كردستان، طبق ماده ۶۳ و ۶۳ مكرر خدمت وظیفه عمومی همه نهادها و ارگان ها را از به كارگیری مشمولان غایب از خدمت سربازی منع كرده است.
علی مجیدی تصریح كرد: طبق ماده ۶۳ مكررقانون چنانچه ارگان، سازمان یا شركتی مشمولان غایب را به كارگیرد موظف است برای بار اول هزینه سالانه یك سرباز را كه برابر با ۱۲ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان است و برای دومین بار موظف به پرداخت هزینه سالانه سه سرباز خواهد بود.
ایشان در ادامه از محرومیت اجتماعی مشمولان غایب خدمت سربازی خبرداد و عنوان كرد: افرادی كه برای تعیین تكلیف وضعیت خدمتی خود در زمان معین اقدام نكرده اند بر مبنای ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی با محرومیت اجتماعی، تحصیلی و شغلی مواجه خواهند شد.
مجیدی با اشاره به انتشار شایعاتی در خصوص افزایش سن خدمت سربازی اظهار داشت: همشهریان می توانند از راه سامانه تلفن گویای ۰۹۶۴۸۰ تمام قوانین و مقررات وظیفه عمومی را استعلام كرده و در آینده گرفتار مشكل نشوند.
علی مجیدی تصریح كرد: همینطور همشهریان از راه تماس با شماره ۱۱۰ می توانند پاسخ سوالات خویش را از راه تماس با ۱۱۰ دریافت نمایند.
او در آخر خاطرنشان كرد: همشهریان با شماره گیری ۱۹۷ كه در واقع سامانه ملاقات مردمی با مسئولین نظامی است انتقادات و پیشنهاد خویش را به صورت تلفنی یا حضوری به این سازمان عرضه كنند.1398/10/19
23:19:47
5.0 / 5
5034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو