وزیر اقتصاد:

گمرك پیشتاز مبارزه با تحریم است، ضرورت هوشمندسازی گمركات كشور

گمرك پیشتاز مبارزه با تحریم است، ضرورت هوشمندسازی گمركات كشور

لباس نو: وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه گمرك پیشتاز مبارزه با تحریم است، اظهار داشت: برای دستیابی به اهدافمان باید گمرك را به بهترین ابزارها مجهز نماییم.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، فرهاد دژپسند در مراسم تودیع و معارفه رئیس كل گمرك ایران با اشاره به اقتصاد هوشمند اظهارداشت: باید گمرك را مجهز به بهترین ابزارها نماییم. برای افزایش سهم ایران در اقتصاد بین الملل و اقتصاد داخلی و افزایش سهم گمرك در دستمزد دولت باید به ابزار و زبان گویا و هوشمند مجهز شویم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: گمرك باید به گونه ای فعالیت كند كه احساس نكنیم در این ارگان تخلفی رخ می دهد. گمرك باید پیشتاز هموارسازی مسیر توسعه و تولید در كشور باشد.
وی با اشاره به اینكه گمرك نقش سنتی، فشل و درجازن ندارد، اظهار داشت: گمرك یك سنگربان قوی است كه از تولید داخل و سهم اقتصاد ایران در بازار بین الملل محافظت می كند.
دژپسند تاكید كرد: گمرك دو وظیفه؛ تسهیل عبور نیازمندی های تولید به داخل كشور و برطرف نمودن عوامل مزاحم تولید داخل كشور را برعهده دارد. برای واردات مواد اولیه، قطعات یدكی و كالاهای سرمایه ای با رعایت قوانین، فرش قرمز پهن می نماییم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: همین طور در چارچوب قانون با بروز فساد مقابله می نماییم، در واقع برای مقابله با فساد، اعمال قانون می نماییم نه اعمال زور.
وی با اشاره به اینكه برای جلوگیری از ورود غیرقانونی كالا به كشورباید چشم عقاب داشته باشیم، اظهار داشت: یكی از برنامه های جدی رئیس جمهور مبارزه با قاچاق است كه برای تحقق این امر باید گمركات كشور را مجهز نماییم.
دژپسند در ادامه اظهارداشت: همین طور كاهش زمان و هزینه در گمرك بسیار مهم می باشد، چونكه منجر به ایجاد شرایط خوب برای تولید محصولی میگردد كه می تواند در بازارهای بین المللی ارائه شود.
وی با اشاره به اینكه گمرك باید فاصله كشور را با كشورهای دیگر در شاخص آزادی اقتصاد بكاهد، اظهار داشت: گمرك پیشتاز مبارزه با تحریم است. ما سالها توانستیم با حیله های دشمن مقابله نماییم، الان هم اساسا می توانیم به این مقابله ادامه دهیم.


1397/09/05
21:10:45
5.0 / 5
4495
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لباس نو