خوانساری:

برای حل مشكلات به اعتماد ملی نیاز داریم

برای حل مشكلات به اعتماد ملی نیاز داریم

لباس نو: رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد می باشد در شرایطی كه اقتصاد ایران با مشكلات مختلف دست و پنجه نرم می كند، بازگشت به اعتماد ملی و استفاده از سرمایه های اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، مسعود خوانساری در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار نمود: بتازگی بانك جهانی در یكی از گزارش های خود اعلام نموده كه اعتماد اجتماعی یكی از اصلی ترین نیازهای حكمرانی خوب در سطح جهان است و اگر دولت ها اعتماد مردمشان را نداشته باشند، چه در حوزه مدیریت اقتصادی و چه در اجرای اصلاحات اقتصادی با مشكل مواجه خواهند شد.
وی به حادثه اخیر هواپیمای مسافربری اوكراین اشاره نمود و اضافه كرد: آنچه كه در این اتفاق اهمیت داشت را می توان در سه بخش مختلف بررسی كرد. نخست آنكه بخش قابل توجهی از مسافران این پرواز را جمعیت نخبه و جوان كشور تشكیل می دادند. بحث دوم به هدف خوردن اشتباه موشك به هواپیمای خودی بود و بحث سوم اعلام دیر هنگام و وجود تناقض ها در ارتباط با واقعیت رخ داده بود كه به اعتماد مردم ضربه زد.
رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به بعضی از ارقام اقتصادی در سالهای گذشته اظهار داشت: منفی شدن آمار سرمایه گذاری در كشور، مشكلاتی كه در حوزه بودجه شركت های دولتی وجود دارد و محدودیت های اقتصادی كه دولت با آن مواجه می باشد، قسمتی از واقعیت های امروز اقتصاد ایران است.
بگفته خوانساری، امروز بر تولیدكنندگان شناسنامه دار فشار مالیاتی و محدودیت های صادراتی و وارداتی وارد می شود كه امیدواریم با تشكیل یك جلسه در آینده نزدیك برای فشار مالیاتی به تولیدكنندگان فكری جدی شود.
منبع:

1398/10/24
19:03:57
5.0 / 5
5181
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس نو