رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور:

سالی 1 میلیون و 500 هزار نفر داوطلب مهارت آموزی داریم

سالی 1 میلیون و 500 هزار نفر داوطلب مهارت آموزی داریم

لباس نو: ایسنا/البرز رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: بازار كار فعلی كشور به نیروی كار ماهر احتیاج دارد و بر این اساس باید به دنبال افزایش مهارت واجدین ورود به بازار كار باشیم.


علی اوسط هاشمی یكشنبه ۲۹ دیماه در حاشیه افتتاح دفتر مركز آموزش مهارت آموزی و مشاوره شغلی اداره كل فنی و حرفه ای استان البرز و پردیس كشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم توانمندسازی جامعه انسانی اظهار نمود: با تلفیق مهارت، دانش و آموزش می توانیم زمینه ارتقای توانمندی جامعه انسانی را فراهم نماییم.
به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینكه مهارت آموزی سرمایه مهمی برای كشور است، افزود: مهارت آموزی راهكار مناسبی برای اشتغالزایی و برون رفت از وضعیت بیكاری است.
اوسط هاشمی توضیح داد: بازار كار فعلی كشور به نیروی كار ماهر احتیاج دارد و بر این اساس باید به دنبال افزایش مهارت واجدین ورود به بازار كار باشیم.
این مسئول افزود: ارتقای مهارت در جامعه می تواند بستر را برای رویش صنایع بزرگ و كارآفرینی فراهم آورد.
وی با تاكید بر اینكه نظام آموزشی مهارتی در پایه انعطاف و قبول تفاوت ها و تغییر استوار است، اظهار داشت: ما باید منطبق با تغییر و تحول شگرف تكنولوژی زمینه را برای پاسخگویی به مطالبات متناسب با ظرفیت ها آماده نماییم.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور در ادامه با اشاره به تعداد مهارت آموزان سازمان فنی و حرفه ای اظهار داشت: سالانه حدود یك میلیون و ۵۰۰ هزار داوطلب به مراكز آموزش فنی و حرفه ای كشور وارد می شوند.
این مسئول تصریح كرد: ۴۰ درصد این افراد فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند كه برای اضافه كردن مهارت در كنار دانش خود به این مراكز رجوع می كنند.
اوسط هاشمی اظهار داشت: از یك میلیون و ۵۰۰ هزار داوطلب حدود ۴۵ تا ۶۰ درصد به بازار كار راه پیدا می كنند به علت اینكه مهارت آموخته اند.
وی همینطور به تعداد مراكز آزاد فنی و حرفه ای در كشور اشاره كردو اضافه كرد: طی بیشتر از چهار دهه گذشته حدود ۱۲ هزار آموزشگاه آزاد در بحث مهارت آموزی از فنی و حرفه ای مجوز كار دریافت كرده اند.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه حدود ۵۰ درصد ظرفیت آموزش و پرورش و ۳۰ درصد ظرفیت مراكز آموزش عالی باید تغییر جهت داده و به سمت مهارت حركت نماید.1398/10/29
15:41:55
5.0 / 5
4527
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو