برنامه ریزی استاندار خراسان جنوبی نتیجه داد؛

خراسان جنوبی كمترین نرخ بیكاری را در كشور دارد

خراسان جنوبی كمترین نرخ بیكاری را در كشور دارد

به گزارش لباس نو ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به كاهش سه درصدی نرخ بیكاری در استان طی پاییز سال جاری، اظهار داشت: خراسان جنوبی پایین ترین نرخ بیكاری كشور طی پاییز سال جاری داشته است.


مشیرالحق عابدی، امروز یكشنبه ۲۹ دی، در نشست تحلیل عوامل مؤثر بر كاهش نرخ بیكاری استان، اظهار نمود: كاهش بیكاری از مولفه های توسعه یافتگی است.

وی با اشاره به دستور استاندار خراسان جنوبی برای تدوین برنامه میان مدت، كوتاه مدت و بلندمدت دستگاه های پیشران اقتصادی، خاطرنشان كرد: بعضی از این برنامه های كوتاه مدت تا آخر تابستان نتیجه داد كه نتیجه آن در پاییز نشان داده شد.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به طرح های عمرانی همچون آغاز عملیات اجرایی راه آهن، اضافه كرد: تأمین هشت هزار دام سنگین و ۲۵ هزار رأس دام سبك به استان هم از دیگر برنامه ها و طرح های در دست اجراست.

عابدی بیان نمود: ۱۰ هزار واحد مسكن محرومان هم در روستاهای استان در حال راه اندازی است كه با عنایت به این كه نزدیك به ۶۲ درصد واحدهای صنعتی استان با حرفه ها و رشته های ساختمانی مرتبط می باشد، اجرای این طرح در احیای مجدد و پویایی این واحدها نقش مؤثری داشته است.

وی، انعقاد تفاهم نامه مشترك با شركت شهرك های كشاورزی در مورد ایجاد مجتمع های گلخانه ای، دامی و شیلات و انعقاد تفاهم نامه مشترك با ستاد اجرایی امام(ره) در جهت ایجاد هاب شتر در استان را از دیگر عوامل كاهش نرخ بیكاری و افزایش اشتغالزایی در استان نام برد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینكه تدوین سند توسعه محصولات استراتژیك، افزایش كمی و كیفی را در عرصه تولید محصولات استراتژیك به ارمعان آورده است، اظهار نمود: با ورود سازمان های توسعه ای كشور همچون سازمان ایدرو و ایمیدرو و انعقاد تفاهم نامه با آنها، طرح های بسیاری اجرا شد كه نتیجه آن رونق اشتعال بود.

عابدی افزود: با مجموعه این اقدامات، نرخ بیكاری استان از ۸.۴ درصد در پاییز سال قبل به ۵.۴ درصد در پاییز سالجاری رسیده و خراسان جنوبی دارای پایین ترین نرخ بیكاری در كشور اعلام شده است.

وی اضافه كرد: از آغاز سال جاری، امروز را پیشبینی كرده بودیم كه با برنامه نرخ بیكاری را كاهش دهیم، باوجود اینكه بعضی از مشاغل متأثر از فصول بوده و در فصول بعدی كمتر خواهد شد اما خیلی از اقدامات هم در ماه ها و سال آینده خویش را نشان داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی تصریح كرد: برطبق اعلام مركز پژوهش های مجلس هم خراسان جنوبی دارای رتبه دوم امنیت سرمایه گذاری كشور در بهار ۹۸ نسبت به زمستان ۹۷ اعلام گردید.
1398/10/29
23:46:18
5.0 / 5
4727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لباس نو