معاون وزیر اقتصاد در گزارش لباس نو:

اما و اگر ارتباط بانك ها با سازمان مالیاتی

اما و اگر ارتباط بانك ها با سازمان مالیاتی

به گزارش لباس نو با اینكه حرف و حدیث های بسیاری در خصوص عدم همكاری صد در صدی نظام بانكی با سازمان امور مالیاتی به گوش می رسد اما معاون وزیر اقتصاد می گوید كه این ارتباط برقرار است.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، یكی از مواد قانونی در مورد پیشگیری از فرار مالیاتی و مسدودسازی راه های دور زدن سازمان امور مالیاتی مربوط به ماده ۱۶۹ مكرر قانون مالیات های مستقیم می شود.
مطابق با این قانون باید بانكهای كشور اطلاعات مورد نیاز سازمان امور مالیاتی را به صورت خودكار تأمین و به این سازمان تحویل دهند.
در این بین باآنكه تقوی نژاد رئیس سابق سازمان امور مالیاتی گفته بود كه به صورت صد درصدی، این سازمان با نظام بانكی لینك شده است اما با این وجود حرف و حدیث های بسیاری در خصوص سركشی بانك ها از تحویل بموقع اطلاعات و یا فقط در صورت درخواست سازمان امور مالیاتی برای دریافت اطلاعات، به گوش می رسد.
در این رابطه، محمدعلی دهقان دهنوی معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، تصریح كرد: اطلاعاتی كه در نظام بانكی وجود دارد یك اطلاعات بسیار عظیم و گسترده ای است و امكان دارد سازمان امور مالیاتی به تمامی این اطلاعات نیازی نداشته باشد.
وی اضافه كرد: حال در این بین سازمان امور مالیاتی زمانی كه احتیاج به بررسی دقیق حساب افراد مشكوك داشته باشد، بعد از ارزیابی های انجام شده در مورد كسانی كه فعالیت اقتصادی شأن در معرض این شك و تردید وجود دارد كه امكان دارد به دنبال فرار مالیاتی یا مخفی كردن اطلاعات خود باشند، بررسی های دقیق تر و بیشتری صورت می گیرد؛ كه به این بررسی ها موتور ریسك گفته می شود.
دهقان دهنوی افزود: در این راستا، اطلاعات این افراد از سیستم گرفته می شوند و با اطلاعات دیگر به صورت متقاطع چك می شود و اگر تشخیص دادند كه احتیاج به بررسی بیشتر وجود دارد مراجعه نموده و بررسی می كنند و از فرار مالیاتی جلوگیری می كنند.
وی در مورد اینكه آیا هم اكنون ارتباط نظام بانكی با سازمان امور مالیاتی صد در صد شده است؟ اظهار داشت: تا آنجایی كه اطلاع دارم سازمان امور مالیاتی از نظام بانكی اطلاعات را می گیرد. ارتباط برقرار است كه البته درباره كیفیت اطلاعات باید سازمان امور مالیاتی پاسخگو باشد.

1398/11/11
21:06:55
5.0 / 5
4609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو