در هفته ای كه گذشت

سكه و طلا كاهشی شد

سكه و طلا كاهشی شد

لباس نو: طبق اعلام نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، به دنبال افزایش ارزش دلار، قیمت انس جهانی كاهش یافته است. از طرف دیگر افزایش قیمت ارز در بازار داخلی پس از چند روز ثبات سبب پوشش كاهش انس جهانی شد اما در مجموع روند سكه و طلا كاهشی بوده است.


محمد كشتی آرای در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت بازار سكه و طلا در هفته ی اخیر اظهار نمود: با بالا رفتن ارزش دلار خصوصاً در مقابل یوآن چین (كه به سبب ویروس كرونا در این مدت به شدت كاهش یافته است) سبب كاهش قیمت انس جهانی شده است. بطوریكه كه طبق آخرین معاملات صورت گرفته در روز گذشته (پنجشنبه)، مشخص شده است در حدود ۲۷ دلار قیمت انس جهانی در طول یك هفته اخیر كاهش داشته است. این درحالیست كه در بازار داخلی پس از چند روز ثابت بودن قیمت ارز، در ایام پایانی هفته قیمت آن افزایش یافت. بدین سبب كاهش ۲۷ دلاری انس جهانی از یك سو و افزایش قیمت ارز از طرف دیگر، سبب همپوشانی این دو شد. اما در مجموع در طول یك هفته گذشته، روند قیمت سكه و طلا در بازار داخلی كاهشی بوده است.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: در اوایل هفته سكه در محدوده پنج میلیون تومان بوده و در اواخر هفته به چهار میلیون و ۹۶۰ هزار تومان رسید. می توان اظهار داشت كه در طول این هفته بطور متوسط در حدود ۶۰ هزار تومان كاهشی قیمت سكه را داشته ایم. اگر هپوشانی یاد شده وجود نداشت و قیمت ارز نیز كاهشی بود، مسلما كاهش بیشتری در قیمت سكه و طلا را شاهد بودیم اما در مجموع روند كاهشی بوده و برخلاف هفته قبل از آن كه به جهت ایام فاطمیه كاهش دادوستدها را داشتیم؛ در این هفته دادوستدها در سطح عادی خود بوده و تقاضای كاذبی هم ایجاد نشده و تقاضا متناسب با عرضه صورت گرفته است.
وی در ارتباط با تغییرات طلا نیز اظهار داشت: در اوایل هفته هر گرم طلای ۱۸ عیار تا ۵۱۴ هزار تومان افزایش داشت اما درانتها هفته باتوجه به همان روند كاهش قیمت انس جهانی، با حدود ۱۰ هزار تومان كاهش در محدوده ۵۰۴ هزار تومان قیمت آن قرار گرفت. نكته قابل توجه این قیمت ها این است كه به هیچ عنوان حبابی بر روی سكه و طلا درحال حاضر وجود ندارد و قیمت ها كاملا شفاف و متناسب با انس جهانی و شاخص اقتصادی هستند.
كشتی آرای درانتها اعلام نمود: قیمت انس جهانی هم اكنون ۱۵۵۵ دلار است كه همانطور كه اشاره شد به نسبت ابتدای هفته كه ۱۵۸۲ دلار بوده است، ۲۷ دلار كاهش داشته است.
منبع:

1398/11/18
18:25:20
5.0 / 5
4579
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لباس نو