دژپسند:

تراكنش های بانكی را پایش می نماییم

تراكنش های بانكی را پایش می نماییم

به گزارش لباس نو وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه میزان ستاندن مالیات در 20 سال قبل نظیر نداشته است، اظهار داشت: با پایش تراكنش های بانكی، فراریان مالیاتی را به تور انداختیم.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، فرهاد دژپسند در حاشیه در سومین نشست هم اندیشی صاحبنظران جوان اقتصادی با موضوع مولدسازی دارایی های دولت، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه برای نهایی كردن لایحه مولد سازی دارایی دولت تصمیم گرفتیم این مساله را به شور بگذاریم، اظهار داشت: جلسه ای با حضور صاحب نظران جوان در حوزه اقتصاد انجام شد شبهه ای در خصوص اینكه شرایط مالی دولت سبب شده به این مساله پرداخته شود به وجود آمده است اما باید تاكید كنم بحث مولدسازی دارایی ها از سال ۹۴ شروع شده است. مولدسازی دارایی ها فقط به منزله درآمدزایی نیست و اهداف مهمتری همچون رشد اقتصادی را دنبال می كند. ما می خواهیم از دارایی ها بعنوان اهرمی برای رشد اقتصادی استفاده می نماییم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به بحث درآمدهای مالیاتی دولت اظهار داشت: امسال نسبت به ۲۰ سال اخیر رشد درآمدهای مالیاتی بی نظیر بود و توانستیم بوسیله تراكنش های بانكی فرار مالیاتی را به تور بیاندازیم. البته هیچ گاه عین تراكنش بانكی مبنای مالیات نیست بلكه پایش می شود. همین طور با بنگاه های بزرگ مقیاس برای دریافت مالیات صحبت كرده ایم.
دژپسند همین طور درباره مولدسازی دارایی های دولت در سال ۹۹، اظهار داشت: تمام ۴۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مصوب در بودجه سال آینده برای درآمد دولت از دارایی ها فقط به بحث مولد سازی دارایی ها بر نمی گردد و واگذاری و خصوصی سازی ها هم شامل آن می شود.
وی با اشاره به لایحه مولدسازی و مدیریت دارایی های دولت، گفت: این لایحه فراتر از دوره كوتاه مدت است و به دنبال آن هستیم كه بوسیله آن اهداف طولانی مدت اقتصادی را برآورده سازیم. اهتمام ما این است كه تا آخر سال لایحه نهایی شود.
دژپسند اشاره كرد: برای تامین منابع دولت تبصره ۱۲ در بودجه گنجانده شده است و لایحه مولدسازی دارایی ها تنها با هدف تامین درآمد نیست.
وی درباره چگونگی افزایش اطمینان بخش خصوصی به دولت در واگذاری ها گفت: نخستین موضوع این است كه مراقبت ها را افزایش می دهیم و با شفافیت بیشتر عمل می نماییم. موضوع مهم در واگذاری ها این است كه قیمت گذاری ها بوسیله گروه كارشناسان انجام و در هیأت واگذاری ارائه می شود و در این هیأت است كه درباره قیمت تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.
دژپسند افزود: موضوع دیگر این است كه به قطع برمبنای مقررات و قوانین موجود از واگذاری های انجام شده دفاع خواهیم كرد و اطمینان را به بخش خصوصی می دهیم كه معامله آنها به سهولت شل و سست نمی گردد.
دژپسند اضافه كرد: خصوصی سازی دستور صریح رهبری است و رئیس جمهور و قوای سه گانه هم به آن تاكید دارند و تمام این موضوعات در لایحه مولد سازی دارایی های دولت در نظر گرفته می شود.
وزیر اقتصاد همین طور درباره وضعیت هپكو گفت: هپكو به دولت برنگشته است لغو واگذاری انجام شده اما هم اكنون هپكو در بورس در حال عرضه سهام است.
دژپسند در مورد اینكه آیا احتمال ابطال واگذاری ایران ایر تور به علت ابهاماتی كه در پروسه قیمت گذاری آن اعلام شده وجود دارد اظهار داشت: واگذاری ایران ایر تور باطل نمی گردد هیأت واگذاری تمام پروسه واگذاری این شركت را بررسی كردند و ابهامات رفع شده اند.
وزیر اقتصاد همین طور درباره رشد ۵۰ درصدی جذب سرمایه گذاری خارجی اظهار داشت: خدا را شكر می كنم كه باوجود تهدیدها و تحریم های دشمن میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب ۵۰ درصد رشد پیدا كرده است.
وی اظهار داشت: میزان سرمایه گذاری های خارجی با ۴.۵ میلیارد دلار، رشد ۵۰ درصدی داشت.


منبع:

1398/11/20
13:53:35
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو