وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

هیچ منطقی بیكاری و فقر را كنار تاسیسات عظیم نفت و گاز عسلویه نمی پذیرد

هیچ منطقی بیكاری و فقر را كنار تاسیسات عظیم نفت و گاز عسلویه نمی پذیرد

به گزارش لباس نو ایسنا/بوشهر وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: وجود چهره خشن فقر و بیكاری در كنار تاسیسات عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در عسلویه پذیرفتنی نیست و تقاضای مردم عسلویه برای اشتغال به حق است.


محمد شریعتمداری در مراسم افتتاح طرح های دهه فجر در عسلویه اظهار نمود: هیچ منطقی بیكاری و فقر را در كنار این تاسیسات عظیم نمی پذیرد.
وی بیان كرد: پس از تامین حداقل های مورد نیاز مردم در این منطقه بابد توانمندسازی ایشان در دستور كار قرار گیرد و صنایع نفت و گاز خصوصاً پتروشیمی جم متعلق به وزارت تعاون باید در راه اندازی مراكز فنی و حرفه ای در منطقه اقدام نمایند.
این مسئول عنوان كرد: استخدام های خارج از فراخوان و استفاده از نیروهای غیربومی در فراخوان های استخدام را ممنوع كردیم و در این آگهی ها اولویت با نیروهای شایسته بومی خواهد بود.
وزیر كار با اشاره به رویداد مهم انتخابات اظهار داشت: یكپارچگی ملی ایران بهترین چاره مقابله با مشكلات در مقابل فشارهای نظام استكبار بوده و متفرق كردن مردم یكپارچگی كشور را از بین می برد و این خیانت آشكاری به ملت ایران است.
شریعتمداری اضافه كرد: مظهر یكپارچگی كشور انتخابات است كه می تواند سبب اتحاد و انسجام ملت شود، انتخابات باشكوه و مشاركت حداكثری مردم رمز پیروزی ملت ایران است.
وی اشاره كرد: هر چه راهپیمایی ۲۲ بهمن باشكوه تر باشد دشمن به لرزه افتاده و از ضربه زدن به كشور ناامید می شود.
این مسئول با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی با اخلاص عمل میكرد و اخلاص در عمل مهم ترین خاصیت سردار سلیمانی بود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیان كرد: نرخ مشاركت اقتصادی استان بوشهر از ۴۰ به ۴۴ درصد و نرخ بیكاری هم از ۱۰.۵ درصد به ۹.۴ رسیده است.
محمد شریعتمداری از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ۱۶ هزار روستایی تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر آگاهی داد و اظهار داشت: صندوق بیمه روستاییان و عشایر كشور به ۱۶ هزار روستایی تحت پوشش مبلغ ۳ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می كند، ضمن اینكه یك میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز تحت پوشش صندوق توسعه بیمه روستاییان و عشایر قرار گرفته اند.
وی اضافه كرد: در شرایط سخت مالی كشور بیشتر از ۲۰ هزار پروژه عمرانی با بیشتر از ۴۰ هزار میلیارد تومان در شهرهای مختلف كشور در دهه فجر افتتاح می شود.
منبع:

1398/11/21
13:46:49
5.0 / 5
4586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو