یك منبع آگاه خبر داد:

ستاندن مالیات برای كاهش التهابات بازار خودرو

ستاندن مالیات برای كاهش التهابات بازار خودرو

لباس نو: یك منبع مطلع اظهار داشت كه ستاندن مالیات از خرید و فروش خودرو برای كاهش تقاضای سوداگرانه در دستور كار قرار دارد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، وی یكی از مهمترین دلیلهای التهاب در بازار خودرو را اختلاف قیمت درب كارخانه و بازار دانست و اضافه كرد: این امر زمینه های ایجاد تقاضای كاذب و سوداگرانه را به شدت افزایش داده است كه این سودآوری و جذابیت بخش های غیر مولد (نظیر خرید و فروش مسكن، زمین، طلا و جواهر، خودرو و...) نسبت به بخش های تولیدی، نتایج مخربی بر اقتصاد ایران دارد.
این منبع آگاه، در همین خصوص افزود: بر همین مبنا برنامه ریزی برای ایجاد تعادل در بازده بخش های مختلف خصوصاً در شرایط تحریم های موجود و افزایش نرخ ارز بسیار لازم است.
بگفته وی، این امر در خیلی از كشورها با اعمال سیاست های مالی خاص همچون مالیات، عوارض و سایر اقدامات صورت می گیرد كه خلاء این سیاست در اقتصاد ایران قابل مشاهده می باشد.
این منبع مطلع همین طور اشاره كرد: فقدان چنین ابزارهای سیاستی منجر به ایجاد بازده های یكساله بالای ۱۰۰ درصدی در واسطه گری دارایی هایی مانند سكه، طلا، خودرو و مسكن نسبت به كارهای مولد نظیر كارهای صنعتی، كشاورزی، تجاری و... شده است.
او در آخر اعلام نمود كه بر این اساس ستاندن مالیات از خرید و فروش خودرو برای كاهش تقاضای سوداگرانه در دستور كار قرار دارد.
منبع:

1398/11/25
14:07:14
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس نو