رئیس كل سازمان مالیاتی خبر داد

حذف ستاندن مالیات مضاعف میان ایران و هند در آستانه تصویب

حذف ستاندن مالیات مضاعف میان ایران و هند در آستانه تصویب

لباس نو: رئیس سازمان مالیاتی و سفیر هند بر لزوم انعقاد موافقتنامه اجتناب از ستاندن مالیات مضاعف بین دو كشور و تصویب هر چه سریع تر این موافقتنامه توسط مراجع قانونگذاری تاكید نمودند.به گزارش لباس نو به نقل از سازمان امور مالیاتی كشور، امیدعلی پارسا در دیداری كه سه شنبه ۲۹ بهمن با قدم درمندرا سفیر هند در تهران برگزار شد، اشاره كرد: نظام مالیاتی ایران در ضمن سال های اخیر گام های مؤثری در جهت پیاده سازی مالیات الكترونیك در كشور برداشته و الان، تلاش ها برای اجرای نظام مالیات هوشمند بوسیله دستیابی به تمامی دیتاها و اطلاعات اشخاص در نزد دستگاه های مختلف ادامه دارد.
رئیس كل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینكه لایحه موافقتنامه اجتناب از ستاندن مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی بین دو كشور ایران و هند، در دی ماه سال جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده، ولی از طرف شورای نگهبان چند ایراد شكلی به آن وارد شد، عنوان كرد: امیدواریم بعد از رفع ابهامات و ایرادات مذكور، اوایل سال آینده، شاهد تصویب موافقت نامه در مجلس باشیم.
وی اشاره كرد: اجرای این موافقتنامه، منجر به ارتقای مناسبات اقتصادی و تبادل تجاری بین دو كشور خواهد شد و تجار و بازرگانان دو كشور در وضعیت ایده آل تری به تجارت خواهند پرداخت.
پارسا همین طور به موضوع اجرای قانون نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه های فروشگاهی توسط اصناف كشور اشاره نمود و اظهار داشت: اجرای این قانون، یكی از اقداماتی است كه به مدرن سازی و تحقق نظام مالیاتی هوشمند در كشور كمك قابل توجهی می نماید.
قدم درمندرا سفیر هند در ایران نیز در این دیدار، با اشاره به روابط دیرینه تجاری و اقتصادی بین دو كشور عنوان داشت: ایران یكی از شركای باارزش هند است و تصویب موافقتنامه اجتناب از ستاندن مالیات مضاعف، مراودات اقتصادی دو كشور را توسعه می بخشد.
وی با اشاره به اینكه لایحه موافقت نامه اجتناب از ستاندن مالیات مضاعف بین دو كشور ایران و هند به تصویب مجلس این كشور رسیده، عنوان كرد: اجرای این موافقتنامه علاوه بر اینكه به جلوگیری از فرار مالیاتی كمك می نماید، به توسعه صنعت حمل و نقل دریایی و هوایی و تقویت روابط بین دو كشور خواهد انجامید.


منبع:

1398/11/30
15:14:04
5.0 / 5
4041
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , توسعه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لباس نو