ارزانی كم سابقه محموله های نفتی پرطرفدار برای هندی ها

ارزانی كم سابقه محموله های نفتی پرطرفدار برای هندی ها

به گزارش لباس نو شركت های پالایش نفت هندی به دنبال شیوع ویروس كرونا كه تقاضای چین برای خرید نفت را كمتر كرده، گریدهای نفتی پرطرفداری را خریداری می كنند كه قیمت بعضی از آنها حداكثر ۱۵ درصد ارزان تر شده است.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، پالایشگاههای چینی بعد از شیوع ویروس كرونا كه به تقاضای داخلی برای سوخت ضربه زد، تولیدشان را حداقل ۱.۵ میلیون بشكه در روز معادل بیشتر از ۱۰ درصد در فوریه كاهش دادند.

پالایشگاهها در هند كه سومین واردكننده بزرگ نفت جهان است به علت نرخهای حمل بار بالاتر، به ندرت فرصت خرید گریدهای نفتی مناسبی از مناطقی مانند مدیترانه و آمریكای لاتین را پیدا می كنند. با این وجود نرخهای حمل محموله های نفتی از زمان شیوع ویروس كرونا و همینطور اقدام اخیر آمریكا در رفع تحریمها ضد شركت كشتیرانی چینی كاسكو، حدود نیمی كاهش پیدا كرده است.

شركت بهارات پترولیوم یك میلیون بشكه نفت ساپینهوا و سی پی سی مدیترانه را در آوریل دریافت خواهد نمود.

قیمتهای نفت خاورمیانه، روسیه، غرب آفریقا و برزیل كه همگی گریدهای محبوب خریداران چینی بودند، در ماه میلادی جاری كاهش پیدا كرده اند.

عرضه فراوان نفت خام به خریداران دیگر اجازه داده است به خرید محموله های نفت با قیمتهای ارزان بپردازند. البته بعضی از پالایشگاههای چینی هم به دنبال خرید ارزان نفت هستند.

بر اساس گزارش رویترز، شركتهای ملی نفت در چین گریدهای مدیوم و همینطور نفت سنگین زیادی از خاورمیانه خریداری می كنند در حالیكه پالایشگاههای مستقل گریدهای شیرین مدیوم تا سنگین وارداتی از آمریكای لاتین و آفریقا را پالایش می كنند.
1398/12/05
14:05:48
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: تولید , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لباس نو