در جلسه هیات مقررات زدایی مصوب شد؛

مقررات و نحوه نظارت بر فعالیت فروشگاه های زنجیره ای

مقررات و نحوه نظارت بر فعالیت فروشگاه های زنجیره ای

به گزارش لباس نو هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای كسب و كار، بخشنامه های محدودكننده وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با فعالیت فروشگاههای بزرگ چندمنظوره و زنجیرهای را لغو نمود.



به گزارش لباس نو به نقل از وزارت اقتصادی و دارایی، بر مبنای مصوبه هیأت مقررات زدایی، پروانه كسب صادره از اتحادیه كشوری فروشگاه های زنجیره ای در كل كشور معتبر بوده و فروشگاه های مذكور برای تاسیس شعب جدید در شهرهای مختلف با هر میزان از جمعیت، نیاز به مجوز دیگری ندارند.
علاوه بر این، مقررات محدودكننده ذكرشده در بخشنامه های مذكور از قبیل لزوم انتقال برخی فروشگاه های زنجیره ای به اتحادیه همگن ذیربط، رعایت محدودیت متراژی، محدودیتهای جمعیتی شهر محل استقرار شعبه و... به باعث مصوبه اخیر هیأت مقررات زدایی لغو گردید كه شرایط را برای توسعه فروشگاه های مذكور تسهیل و بهبود خدمت رسانی آنها به مردم در اقصی نقاط كشور را به دنبال خواهدداشت.
بر اساس این گزارش، از نتایج توسعه فروشگاه های بزرگ چند منظوره و زنجیره ای می توان به شفافیت مالی، كاهش فرار مالیاتی و نظارت آسانتر اشاره نمود.
هیأت مقررات زدایی در مصوبه خود تصریح كرده است كه تولید هر نوع مقررات اجرایی و نظارتی در زمینه فعالیت فروشگاههای بزرگ چند منظوره و زنجیرهای باید در چارچوب قانون نظام صنفی و با دریافت نظرات بخش خصوصی باشد.

1397/09/12
14:31:09
5.0 / 5
4501
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس نو