آخرین وضعیت جزایر كیش و قشم با شیوع كرونا

آخرین وضعیت جزایر كیش و قشم با شیوع كرونا

به گزارش لباس نو آخرین اعلام مسؤلان مناطق آزاد كیش و قشم در ارتباط با اثر شیوع كرونا، از این حكایت دارد كه در جزیره كیش مشكلی برای ورود مسافران وجود نداشته و محل های گردشگری آن همچنان باز است، اما در جزیره قشم كه با كاهش ۵۰ درصدی ورود مسافران روبرو شده تمامی اسكله ها و تورهای گردشگری و ژئوسایت های آن تعطیل بوده و تحت كنترل قرار دارد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس كرونا و دستور وزارت بهداشت برای كاهش حضور مردم در تجمعات و مكان های عمومی به صورت طبیعی خیلی از محل های گردشگری با تعطیلی مواجه گشتند، این در شرایطی است كه جزایر كیش و قشم بعنوان دو محل گردشگری كشور در فصل زمستان با استقبال زیاد مسافران همراه می باشد كه می تواند در این روزها تحت شعاع قرار گیرد.
پیگیری آخرین وضعیت جزایر كیش و قشم از جانب معاونان گردشگری این دو منطقه آزاد با توضیحاتی همراه بود.
در كیش فضا عادی و مبادی ورودی تحت كنترل است
مجید مولانوروزی -معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد كیش- با اشاره به این كه در این منطقه هنوز موردی از كرونا تایید نشده است به ایسنا اظهار داشت: تمامی بیمارستان ها هم در حالت آماده قرار دارند و فضایی هم در نظر گرفته شده كه اگر موردی مشكوك به كرونا وجود داشت در آن قرنطینه شود.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون تمامی مبادی ورودی از بندرگاه تا فرودگاه كاملا تحت كنترل قرار داشته و گیت های كنترل كننده هم در این مبادی قرار دارد. اضافه كرد: تمامی پروازهای كیش هم تحت كنترل است و كل پروازها و بندرگاه ها ضدعفونی شده و موارد بهداشتی در آنها رعایت می شود.
مولانوروزی با بیان این كه تمامی تورهای گردشگری جزیره كیش پابرجا است، اظهار داشت: رستوران ها و هتل ها و فضاهای گردشگری جزیره با رعایت تمامی قواعد و كنترل هایی كه انجام می شود به فعالیت خود ادامه می دهند و مشكلی برای ورود مسافران در شرایط فعلی و حتی نوروز تابحال وجود ندارد.
به قول وی با عنایت به شرایط آب و هوای جزیره كیش كه گرم بوده و روبه گرمی بیشتر می رود احتمال شیوع ویروس كرونا در جزیره پایین است.
كاهش ۵۰ درصدی ورود گردشگران به قشم
اما به تازگی اعلام شدكه در جزیره قشم یك مورد مبتلا به كرونا تائید شده است.
در همین رابطه شیخ زاده -معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم - با بیان این كه ورود گردشگران هم اكنون نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۰ درصد به جزیره قشم كاهش یافته است اظهار داشت: برای كنترل شرایط و وضعیت جزیره تمام اسكله های گردشگری و ژئوسایت ها و تورهای گردشگری جزیره تعطیل شده است چون كه به علت تجمع افراد می تواند فضای برای شیوع ویروس كرونا ایجاد كند.
وی ادامه داد: اما اسكله های مسافری پابرجا است ازاین رو مسافران می توانند به هنگام و یا هرمز رجوع كنند اما تورهای گردشگری به این مكان ها تعطیل می باشد.
شیخ زاده با بیان این كه تمامی هتل ها، رستوران ها و سایر اماكن از این قبیل به فعالیت خود تحت كنترل و نظارت كامل ادامه می دهند و دایم ضد عفونی می شوند اضافه كرد: اما به هر صورت با عنایت به كاهش گردشگران میزان پذیرش آنها هم كاهش یافته است.
شیخ زاده با بیان این كه در این چند روز جزیره قشم در تولید مواد ضدعفونی كننده خودكفا شده است اظهار داشت: شركت آب و برق و تاسیسات قشم توانست در این مدت با فعالیت گسترده به خودكفایی در تولید مواد ضدعفونی كننده برسد كه از این نظر می توانیم به صورت گسترده ای فضا و اماكن جزیره را پاكسازی نماییم.
به قول وی تمامی مبادی ورودی جزیره قشم تحت كنترل قرار داشته و حتی از سرزمین اصلی حفاظت را شروع می كند.
معاون گردشگری جزیره قشم این را هم اظهار داشت كه با عنایت به این كه ویروس كرونا در شرایط گرم و مرطوب نمی تواند به حیات خود ادامه دهد جزیره قشم حالا در حال وارد شدن به چنین هوایی قرار دارد و بزودی گرم می شود ازاین رو می توان شاهد بود ویروس كرونا به سرعت از جزیره از بین برود.1398/12/07
16:53:48
5.0 / 5
4106
تگهای خبر: تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لباس نو