یكی از اساتید دانشگاه های كردستان مطرح كرد:

رجوع به دین و عقل بهترین ملاك تشخیص حق

رجوع به دین و عقل بهترین ملاك تشخیص حق

به گزارش لباس نو ایسنا/كردستان یكی از اساتید دانشگاه های استان كردستان اظهار داشت: با عنایت به شیوع ویروس كرونا در كشور و بالطبع آن در استان كردستان شایعات درباره راه های درمانی هم افزایش پیدا كرده است.


سیدبهاء الدین حسینی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: تمام عالم مخلوق خداوند متعال است و برهمین اساس درد و درمان تمام بیماری ها هم از آن خداوند متعال است و ما انسان ها به وسیله عقل و خرد خود می توانیم راه و روش زندگی خویش را انتخاب نماییم.
وی ادامه داد: انتخاب باور و رفتار غلط و یا باور و رفتار صحیح بر عهده خود فرد است و گاهی انسان به علت قابل الخطا بودن و به پیروی از نفس خود امكان دارد دست به كارهایی بزند كه كل جامعه را درگیر كند.
این استاد رشته الاهیات بیان نمود: خدا به انسان عقل داده و این عقل بهترین مخلوق خدا برای انسان بوده است ولی انسان به علت اینكه مخلوطی از عقل و احساس است و چون هوس نزدیك اندیش و عقل دور اندیش است گاهی با انتخاب راه نادرست و پیروی از هوس خویش را از مسیر اصلی دور می كند.
وی با عنایت به شیوع ویروس كرونا در كشور و بالطبع آن در استان كردستان شایعات پیرامون راه های درمانی هم افزایش پیدا كرده است، عنوان كرد: منشاء این شایعات همه گیربودن این بیماری و نبودراه درمان قطعی این بیماری است كه همین مساله باعث استرس و اضطراب برای مردم شده است.
حسینی اعلام نمود: یكی از این شایعات «خواب زنی است كه در آن پیامبر اكرم (ص) سفارش كرده است كه مردم به سوره بقره در قرآن های خود رجوع كنند و تار مویی كه بین صفحات این سوره وجود دارد را بعنوان درمان ویروس كرونا معرفی كرده است» ابتدا در مورد این شایعه باید اظهار داشت كه خواب حجت شرعی ندارد و هیچگاه نمی توان قطعا به آن استنباط صد درصدی كرد.
وی عنوان كرد: در كنار این شایعه خیلی از مردم ساده اندیش ما هم این امر را باور كرده و به دنبال این شایعه رفتند. پیام من به این افراد این است كه برای درك تمام امور به عقل خود رجوع كنند و از خرافه گرایی بپرهیزند.
این استاد رشته الاهیات علم را روشنگر و هدایتگر راه انسان دانست و اعلام نمود: علم و دانایی لایزال و لا یتناهی بوده است و انتهای این علم را فقط قدرت لایزال الهی می داند بنابراین باید همواره در تمام امور از علم كمك بگیریم.
وی افزود: مردم باید به خردورزی، عقل و علم اعتماد كنند چونكه عده ای به دنبال آن هستند كه از سادگی و احساسی بودن مردم سوء بهره برده و مسائل خرافی را در جامعه ترویج می دهند و در تلاشند این حرف های پوچ را بین مردم بعنوان اعتقاد درآوند بنابراین مردم خود نباید دنباله روی كنند.
حسینی اضافه كرد: بر مبنای علم و عقل آنچه حقیقت دارد، رعایت اصول بهداشتی، عدم حضور در مكان های عمومی و حفظ سلامتی افراد راهكار مقابله با ویروس كرونا بوده است.
او در آخر خاطرنشان كرد: بنابراین مردم باید به اندازه علم و عقل و خرد خود آنچه را كه علم بیان می كند رعایت نمایند و برخدا توكل بیشتری داشته باشند.1398/12/10
16:30:23
5.0 / 5
4579
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو