نامه رئیس اتاق بازرگانی ایران به اتاق های بازرگانی اروپا

نامه رئیس اتاق بازرگانی ایران به اتاق های بازرگانی اروپا

به گزارش لباس نو رئیس اتاق بازرگانی ایران طی نامه ای به رئیس انجمن اتاق های بازرگانی و صنعت اروپا، نسبت به كمبود تجهیزات و داروهای مقابله با كرونا در ایران ابراز نگرانی كرد و خواهان فشار اتاق های اروپا به دولت هایشان برای كنار گذاشتن تحریم های آمریكا شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، نامه غلامحسین شافعی به كریستوف لیتل - رئیس انجمن اتاق های بازرگانی و صنعت اروپا (Eurochambres) - بدین شرح است:
"چنان كه استحضار دارید، انتشار ویروس معروف به كووید-۱۹ سلامتی مردم ایران را به شدت به مخاطره انداخته است. علاوه بر این، تحریم های غیرقانونی آمریكا به شكل جدی مانع از تلاش ها برای تأمین داروها و تجهیزات پزشكی مورد نیاز جهت مقابله موثر با شیوع این بیماری شده اند. این تحریم ها مصداق بارز نقض ابتدایی ترین اصول انسانی هستند.
انتظار می رود آن دسته از اتاق های بازرگانی كه ایفای مسئولیت های اجتماعی خویش را جدی می گیرند در جهت انجام رسالت اجتماعی خود به دولت های متبوع شان فشار آورند تا با كاستن از تأثیرات ناشی از تحریم ها، بخصوص تحریم های در رابطه با واردات دارو و تجهیزات پزشكی، شرایط را برای مردم ایران بهبود بخشند.
قویا به این مساله باور دارم كه مسایل انسانی برای شما از اهمیت فراوان برخوردار می باشند. با این وجود، به موازات این باور مثبت، این انتظار هم از شما وجود دارد كه شما هم از راه انجام مذاكرات با اتاق های بازرگانی اتحادیه اروپا و آگاه كردن آنها نسبت به شرایط، امكان تأمین دارو و تجهیزات و دستگاه های پزشكی برای ایران را فراهم كنید. بی صبرانه منتظر اقدام عاجل و هم دریافت نظرات شما پیرامون این مساله هستم".1398/12/29
15:32:38
5.0 / 5
3264
تگهای خبر: صنعت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس نو