در لایحه بودجه ۹۸ پیشنهاد شد؛

تامین اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای پشتیبانی از صادرات

تامین اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای پشتیبانی از صادرات

به گزارش لباس نو در بودجه ۹۸ تامین اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای پشتیبانی از صادرات غیرنفتی و متنوع سازی در كشورهای هدف پیش بینی شده است.به گزارش لباس نو به نقل از سازمان برنامه و بودجه كشور، یكی از خصوصیت های لایحه بودجه ۱۳۹۸ تامین بودجه عمرانی در شرایط تحریمی برای استمرار برنامه های تولید و اشتغال بخش كشاورزی، اشتغال در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و توسعه آنها، تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن و استمرار در اجرای طرح جایگزینی ناوگان فرسوده حمل و نقل است.
همچنین در برنامه پشتیبانی از تولید و اشتغال بر استمرار فاصله طرح های حوزه سیاست های فعال بازار كار كه شامل؛ طرح كارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، طرح مشوق بیمه سهم كارفرمایی، طرح مهارت آموزی در محیط واقعی كار، طرح یارانه دستمزد، طرح توسعه تامین مالی مشاغل خرد با رویكرد بانكداری پیوندی و توسعه و پشتیبانی از مشاغل خانگی می شود، تاكید گردیده است.
در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور، در بخش پشتیبانی از زیرساخت ها شاهد بودجه عمرانی حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان (افزایش حدود ۵ درصد رشد) هستیم.
اهرم كردن منابع بودجه عمرانی و استفاده از منابع بازار پول و سرمایه برای جلب مشاركت بخش خصوصی و اجرای طرح مشاركت عمومی و خصوصی یكی دیگر از خصوصیت های لایحه بودجه ۹۸ در این بخش به شمار می آید.
همچنین در جهت پشتیبانی از صادرات برای توسعه صادرات غیر نفتی و اجرای بسته پشتیبانی از توسعه صادرات غیرنفتی و متنوع سازی در كشورهای هدف ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار تامین شده است.
حمایت از پیمانكاران كه شامل جبران بخشی از ریسك های غیرمترقبه مشاوران و پیمانكاران (ناشی از ارز و تحریم) و برقراری انضباط مالی بیشتر در پروژه ها با تاكید بر گسترش نظام فنی و اجرایی كشور هم از دیگر مواردی است كه در بخش پشتیبانی از زیرساخت ها به آن اشاره شده است.

1397/09/18
14:07:18
5.0 / 5
4618
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لباس نو