وزیر اقتصاد مطرح كرد:

نقش بازار سرمایه در تأمین مالی اقتصاد

نقش بازار سرمایه در تأمین مالی اقتصاد

به گزارش لباس نو وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه بازار سرمایه می تواند سكوی جهش اقتصادی باشد و نقش مهمی در مردمی كردن اقتصاد دارد، اظهار داشت: سهم بازار سرمایه در تأمین مالی اقتصاد كشور باید با برنامه ریزی و تدبیر و استفاده از ظرفیت های اقتصاد كشور همچون مولدسازی املاك و دارایی های دولتی، به ۵۰ درصد افزایش یابد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در مراسم تكریم شاپور محمدی و معارفه حسن قالیباف اصل - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار - اظهار نمود: سهم بازار سرمایه در تأمین مالی اقتصاد كشور باید با برنامه ریزی و تدبیر و استفاده از ظرفیت های اقتصاد كشور همچون مولدسازی املاك و داراییهای دولتی، به ۵۰ درصد افزایش یابد.
وی در این نشست با اشاره به نقش بازار سرمایه در تأمین مالی بنگاه های بزرگ و كوچك مقیاس، اظهار داشت: بازار سرمایه می تواند با ایفای نقش در تأمین مالی اقتصاد، موتور رشد را روشن و پرتحرك نگه دارد.

مردمی كردن اقتصاد؛ مهم ترین نقش بازار سرمایه

به قول وزیر اقتصاد، یكی از نقشهای مهم بازار سرمایه، مردمی كردن اقتصاد و كمك به شكل گیری اقتصاد عدالت بنیان است كه در سایه شفافیت هر چه بیشتر این بازار و جلب اعتماد مردم و بنگاه ها محقق می شود.

دژپسند با اشاره به اینكه بازار سرمایه می تواند سكوی جهش اقتصادی باشد و این بازار باید به مدرن ترین ابزارها و فناوری ها مجهز شود، اضافه كرد: می توان با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در جهت بورس هوشمند گام برداشته و به گسترش كمی و كیفی بازار سرمایه، در سطح كشور پرداخت.

افزایش عمق بازار سرمایه، فواید اقتصادی زیادی دارد

رئیس شورایعالی بورس با تاكید براینكه بدیهی است كه سهولت و روانی فعالیت در بازار بورس هوشمند، سبب افزایش سرمایه گذاری در این بازار می شود، اظهار داشت: بازار سرمایه باید از ثبات برخوردار باشد كه این مهم نیازمند اقدامات همه جانبه فعالان و متولیان بازار و همكاری قوای سه گانه است.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه رشد بازار سرمایه سهم بسزایی در پیشرفت اقتصادی كشور داشته و هرچه عمق بازار سرمایه بیشتر می شود، فواید آن برای اقتصاد كشور افزایش می یابد، اظهار نمود: در شرایطی كه امكان تأمین مالی از راه فروش نفت و نظام بانكی كاهش یافته است، در كنار كریدور بودجه دولت و بانك، احتیاج به كریدور سوم جهت تأمین مالی اقتصاد داریم و بازار سرمایه می تواند نقش مهمی در این خصوص داشته باشد.

به قول دژپسند، بازار سرمایه این توانایی را دارد منابعی كه در اقتصاد به صورت غیرفعال است را در راه سرمایه گذاری قرار دهد.

پذیرش افراد دارای خرده منابع؛ خصوصیت خاص بورس

طبق اعلام وزارت اقتصاد، این مقام مسئول خصوصیت خاص بازار سرمایه را پذیرش سرمایه افرادی كه اصطلاحا دارای "خرده منابع" هستند عنوان نمود و اضافه كرد: این افراد با گسیل منابع خرد به این بازار و استفاده از مشاوره تخصصی، می توانند به سود مناسب دست یابند.

او در آخر سخنانش با اشاره به اینكه بنگاه های بزرگ مقیاس می توانند از ظرفیت بازار سرمایه برای تأمین مالی ثابت و درگردش خود استفاده كنند، تصریح كرد: بازار سرمایه، یك بازار مدرن، تكامل یافته، محیطی مطمئن برای سرمایه گذاری و روان برای تأمین مالی شفاف است.
منبع:

1399/01/24
22:43:56
5.0 / 5
3721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس نو