رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

پنج شنبه جلسه ای برای احقاق حقوق فرهنگیان تشكیل خواهد شد

پنج شنبه جلسه ای برای احقاق حقوق فرهنگیان تشكیل خواهد شد

به گزارش لباس نو رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: از كانون های فرهنگی دعوت می شود كه برای روز پنج شنبه از ساعت ۴ در جلسه ای كه با حضور مسئولین سازمان استخدامی و وزارت آموزش و پرورش ترتیب خواهیم داد شركت نمایند.


به گزارش لباس نو به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت در لایو اینستاگرام خود، با اشاره به تدریس خود در زمان جوانی اظهار داشت: من پس از پیروزی انقلاب اسلامی كارم را به صورت حق التدریس آغاز كردم، سپس مدیر دبیرستان آزادگان شدم. پس از آن هم مدتی رئیس آموزش و پرورش در شهر خودم بودم. در تمامی این مراحل تدریس هم انجام می دادم. چهار دوره هم در مجلس نماینده بودم كه در هر چهار دوره رئیس جامعه فرهنگیان مجلس بودم. وی ادامه داد: ازاین رو بنده فرهنگیان را درك می كنم حتی پس از آن هم پیگیری كار آموزشی در دانشگاه بودم كه هم اكنون هم این كار انجام می شود. پس من از جنس فرهنگیان هستم و به هیچ وجه تمایل ندارم كه در حق آنها اجحافی صورت گیرد. محمد باقر نوبخت اظهار داشت: سوالات و نظراتی كه در صفحه اینستاگرامی بنده از جانب فرهنگیان عزیز عنوان شد غالباً مبتنی بر دو مطالبه بود. مطالبه اول اینكه تبعیض بین فرهنگیان و سایر كاركنان دولت باید از بین برود. دیگری اینكه می بایست در پرداختی ها عدالت وجود داشته باشد. وی افزود: بنده هم این را قبول دارم و اگر جایی اثبات شود كه در حق معلمان و فرهنگیان تبعیض شده و عدالتی برقرار نشده هر تصمیمی كه در این باره گرفته شده باشد، تغییر خواهیم یافت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: البته یك مطالبه هم از سوی ما وجود دارد و آن اینكه انصاف را برقرار كنید. ما با عدد و رقم نشان خواهیم داد كه آیا در بخورد با فرهنگیان، تبعیضی قائل شدیم و بی عدالتی كردیم یا بالعكس. محمد باقر نوبخت، اظهار داشت: متوسط حقوق همكاران من در كادر آموزشی در سال ۹۲ حدود ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود. این عدد در سال ۱۳۹۸ به ۴ میلیون و ۳۰۰ تومان و در سال ۹۹ به ۵ میلیون و ۸۰۰ تومان رسید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: متوسط حقوقی كه هم اكنون همكاران فرهنگی ما دریافت می كنند، همسان با متوسط حقوق كاركنان دولت و حتی اندكی هم می تواند بیشتر از آن باشد. وی درباره رتبه بندی اظهار داشت: مبحث دیگر رتبه بندی فرهنگیان است با عنایت به این كه متولی آن سازمان استخدامی كشور و مجری هم آن هم وزارت آموزش و پرورش است اما بنده با پرس و جویی كه از این دو سازمان انجام دادم، هردو معتقد بودند كه ما رتبه بندی فرهنگیان را در سال ۹۸ انجام داده ایم. سازمان برنامه ۲۰۰۰ میلیارد تومان پول برای این كار تخصیص داد و تنها وظیفه پشتیبانی مالی دارد. اما اگر استدلال آنها نادرست است حتما دنبال كنید و من هم پیگیری می كنم.از كانون ها و تشكل های فرهنگی، برای دفاع از حق خود در جلسه پنج شنبه دعوت می شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه، با اشاره به تشكیل جلسه ای با حضور نمایندگان معلمان برای مشخص شدن ابهامات، تصریح كرد: بنده از كانون ها و تشكل های فرهنگی كه حرفی در این حوزه دارند دعوت می كنم كه برای روز پنج شنبه از ساعت ۴ در جلسه ای كه با حضور دست اندركاران سازمان استخدامی و وزارت آموزش و پرورش ترتیب خواهیم داد شركت نمایند و با سند از حق خودشان دفاع كنند. ما هم قضاوت خواهیم كرد واگر اثبات شود كه ما قانون را رعایت نكردیم حتما آنرا انجام می دهیم اما اگر انصاف حكم كند كه حق با آنها بود هم باید بپذیریم. وی با اشاره به بودجه تخصیص داده شده برای فرهنگیان در سال ۹۹ اظهار داشت: رتبه بندی برای سال ۹۹ هم اجرا می شود. در سال ۹۹ برای افزایش حقوق فرهنگیان ۷ هزار میلیارد پول تخصیص دادیم و این كار ادامه خواهد یافت. بر مبنای گفته مسئولین مربوطه از مهر ۹۸ تا اسفند ۹۸ رتبه بندی اجرا شده و از فروردین به بعد هم انجام می شود.


1399/01/26
23:31:07
5.0 / 5
3385
تگهای خبر: جنس , دانشگاه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو