در سایه كرونا

برنامه های هفته كارگر مجازی می شود

برنامه های هفته كارگر مجازی می شود

لباس نو: معاون وزیر كار با تاكید بر رعایت پروتكل های بهداشتی بمنظور حفظ سلامتی كارگران در شرایط حاضر، از برگزاری برنامه های هفته كارگر در بستر فضای مجازی آگاهی داد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، ابراهیم صادقی فر درباره دستورالعمل اجرای برنامه های هفته كارگر امسال اظهار داشت: باتوجه به شرایط پیش آمده در امسال، جشنواره ها و مسابقات مختلف ویژه بزرگداشت هفته كارگر، در بستر فضای مجازی برگزار می شود.
وی از ابلاغ دستورالعمل برگزاری مراسم گرامیداشت هفته كارگر آگاهی داد و اضافه كرد: برنامه های این دستورالعمل، باتوجه به شیوع ویروس كرونا و بروز محدودیت در روند كارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه كار و تلاش، گرفتار تغییراتی در روش اجرا شده است.
آنطور رئیس ستاد اجرایی گرامیداشت هفته كارگر گفته، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت كار باتوجه به لزوم توجه به سلامتی كارگران، حفظ روند مطلوب تولید، ملاحظه معیشت كارگران و رعایت دقیق پروتكل های بهداشتی در هفته كارگر با بهره مندی از ظرفیت شبكه های اجتماعی و نهادهایی مثل صدا و سیما و استانداری ها با همكاری تشكلهای كارگری و كارفرمایی برای برگزاری مراسم هفته كارگر استفاده خواهدنمود.
به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، روز جهانی كارگر همه ساله از طرف طبقات كارگری در روز اول ماه مه برگزار می گردد و اتحادیه های كارگری در خیلی از كشورهای جهان این روز را با برگزاری جشن های خیابانی برگزار می كنند.
در تقویم ایرانیان نیز پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه هر سال با عنوان هفته كارگر نام گذاری شده و این روز برابر ماده ۶۳ قانون كار جزو تعطیلات رسمی همه كارگران مشمول قانون كار بشمار می رود.
منبع:

1399/01/31
21:54:12
5.0 / 5
3075
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس نو