مركز آمار ایران:

تورم تولیدكننده در زمستان 98 به 36 و هفت دهم درصد رسید

تورم تولیدكننده در زمستان 98 به 36 و هفت دهم درصد رسید

لباس نو: تغییرات میانگین شاخص كل قیمت تولیدكننده در چهار فصل منتهی به فصل زمستان ۹۸ نسبت به دوره مشابه در سال قبل با ۱۳.۳ درصد كاهش به ۳۶.۷ درصد رسید.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، گزارش شاخص قیمت تولیدکننده در ایران- فصل زمستان ۱۳۹۸ (بر مبنای سال پایه ۱۳۹۰) از طرف مرکز آمار ایران منتشر گردید.
تورم فصلی
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل زمستان ۱۳۹۸ به ۰.۳- درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل بدون تغییر بوده است. بیش ترین تورم فصلی تولیدکننده نیز به ترتیب مربوط به بخش های خدمات (۴.۱ درصد) و معدن (۳.۴ درصد) است.
تورم نقطه به نقطه
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل زمستان ۱۳۹۸ به ۱۵.۰ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل ۱۰.۶ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان به ازای تولید کالاها و خدماتشان در داخل کشور، در فصل زمستان ۱۳۹۸ نسبت به فصل زمستان سال ۱۳۹۷، ۱۵.۰ درصد افزایش دارد. در بین بخش های مختلف تولیدی کمترین نرخ مربوط به بخش برق (۷.۱- درصد) و بیش ترین نرخ مربوط به یخش معدن (۳۳.۳ درصد) می باشد.
تورم سالانه
تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده در چهار فصل منتهی به فصل زمستان ۱۳۹۸ نسبت به دوره مشابه در سال قبل به ۳۶.۷ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۱۳.۳ واحد درصد کاهش نشان میدهد. در فصل مورد بررسی، در بین بخش های اصلی تولیدی در کشور، کم ترین تورم سالانه مربوط به بخش برق (۴.۰- درصد) و بیش ترین آن مربوط به بخش معدن (۴۵.۱ درصد) است.


منبع:

1399/02/30
13:32:09
5.0 / 5
2912
تگهای خبر: تولید , خدمات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس نو