پس از تصویب واگذاری

آغازین مشتری پرسپولیس و استقلال پیدا شد

آغازین مشتری پرسپولیس و استقلال پیدا شد

لباس نو: دبیركل اتاق تعاون ایران از آمادگی اتاق تعاون ایران برای حضور جدی در واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس آگاهی داد.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، ماشاالله عظیمی ـ اظهار نمود: با موافقت هیات وزیران درباب واگذاری شركت های فرهنگی ـ ورزشی استقلال و پرسپولیس و در امتداد اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، اتاق تعاون ایران با نمایش ۲ پیشنهاد برای حضور جدی در واگذاری این دو باشگاه اعلام آمادگی كرده است.

وی اظهار داشت: پیشنهاد تشكیل دو تعاونی بزرگ سهامی به نام های شركت تعاونی سهام عام پرسپولیس ایرانی ها و شركت تعاونی سهامی عام استقلال ایرانیان آماده شده تا با سهامداری حداكثری مردم و تمام علاقمندان در سراسر كشور تشكیل گردد و نگاهی به فعالیت باشگاه های بزرگ دنیا باز موید این امر است كه بنیادی تعاونی و مردمی دارند.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران، تعاونی شدن این باشگاه ها را در سازماندهی، تامین مالی و حل مشكلات این تیم ها موثر خواند و در تشریح پیشنهادهای اتاق تعاون اظهار نمود: در طرح مورد نظر اتاق تعاون، روش های نوین و متنوع تركیبی تامین مالی و ابزارهای نوین و سنتی تامین مالی دیده شده است.

او با اشاره به شفافیت مالی تعاون در اقتصاد، اشاره كرد: تعاونی ها با عنایت به كثرت و تنوع سهامداران از شفافیت اقتصادی بالایی برخوردار می باشند و در پیشنهادهای مورد نظر تمام جنبه های تجاری سازی، غنی سازی فرهنگی و برندینگ دیده شده است.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران با تاكید بر فراهم بودن زمینه مشاركت آحاد مردم، ورزشكاران، پیشكسوتان و علاقمندان را به سرمایه گذاری در تیم محبوبشان دعوت كرد و از ارسال پیشنهادات بخش تعاون با محوریت اتاق تعاون به وزارت اقتصاد طی هفته آینده آگاهی داد.

آنطور كه عظیمی گفته، در آینده نزدیك اتاق تعاون ایران در امتداد گسترش فرهنگ تعاون پیشنهادات دیگری برای نمایش به وزارت اقتصاد نمایش و آمادگی خودرا برای ورود به حل مشكل شركتهای بزرگ در چارچوب تاسیس تعاونی های سهامی عام اعلام می كند.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، قبل از این وزیر امور اقتصاد و دارایی، تشكیل شركت های تعاونی جدید و خرید شركت های دولتی آماده واگذاری توسط آنها را راهكاری موفق برای كوچك سازی دولت و تحقق سهم ۲۰ درصدی شركت های تعاونی از خصوصی سازی عنوان كرده بود.
1397/09/27
15:20:41
5.0 / 5
4855
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس نو