مهر خبر می دهد

ساعت كار تمام كاركنان دولت ۷: ۳۰ تا ۱۴: ۳۰ شد

ساعت كار تمام كاركنان دولت ۷: ۳۰ تا ۱۴: ۳۰ شد

به گزارش لباس نو، بخشنامه جدید تغییر ساعت كاری و اجبار حضور كلیه كاركنان در ادارات از جانب سازمان اداری و استخدامی كشور ابلاغ گردید.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، جمشید انصاری بخشنامه ای ۶ بندی در مورد تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی (فاصله گذاری هوشمند) در سطح کشور و در اجرای بند (۴) از مصوبات بیست و یکمین جلسه مورخ ۱۳۹۹/۳/۳ ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا را به کلیه دستگاه های اجرایی مبحث ماده ۵ قانون خدمات مدیریت کشوری ابلاغ نمود.
در بند سوم بخشنامه رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور آمده است: ساعت کاری روزانه کارکنان دستگاه های اجرایی در تهران و استان ها با رعایت تبصره ۳ ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۴: ۳۰ خواهد بود و هر گونه تغییر در ساعت فعالیت کارکنان دستگاه های اجرایی شامل ملی و استانی صرفا با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین و ابلاغ خواهد گردید.
در بند چهارم هم بر تعطیلی آبدارخانه ها در ادارات تاکید شده و آمده است: فعالیت آشپزخانه ها و آبدارخانه های خویش را تعطیل و از پذیرایی در جلسات و اتاق ها به صورت فردی و گروهی خودداری و ممانعت نمایند و صرفا امکان تهیه چای با لوازم شخصی توسط کارکنان را در طول روز فراهم نمایند.
صرف صبحانه و ناهار به صورت گروهی و فردی در سالن غذاخوری، سایر محل های عمومی ادارات و اتاق کار کارکنان ممنوع می باشد و لازم است مسئولین ادارات از تهیه و توزیع غذا (جز در مورد کارکنان نوبت کاری و کشیک که در قالب مقررات مربوط انجام خواهد شد) خودداری و جلوگیری نمایند.
بند پنجم این بخشنامه هم یادآور شده است: ضمن تاکید مجدد بر اجرای دقیق مفاد بخشنامه شماره ۷۲۴۵۵۵ مورخ ۱۲ اسفند ۹۸ این سازمان بخصوص بندهای ۲ و ۳ آن، استفاده از خدمات دورکاری کارکنان صرفا در صورت تأمین زیرساخت های لازم از جانب دستگاه های اجرایی برای عرضه خدمات از منزل به صورت الکترونیکی توسط کارکنان دورکار و رعایت تصویب نامه مورخ ۷ تیر ۸۹ هیأت وزیران و اصلاحات بعدی آن مجاز خواهد بود. بدیهی است در استفاده از خدمات کارکنان به صورت دورکاری، بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های صدمه پذیر قرار می گیرند، در اولویت خواهند بود.1399/03/08
23:20:56
5.0 / 5
2645
تگهای خبر: خدمات , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو