افتتاح كارخانه های جدید در سنگان، زمینه ساز توازن در زنجیره فولاد

افتتاح كارخانه های جدید در سنگان، زمینه ساز توازن در زنجیره فولاد

لباس نو: رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اشاره به برنامه افتتاح كارخانه های كنسانتره و گندله سازی سنگان اعلام نموده كه افتتاح دو كارخانه جدید فرآوری سنگ آهن در سنگان، سبب تكمیل زنجیره تولید در این ناحیه و همین طور زمینه ساز ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد كشور خواهد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، خداداد غریب پور با بیان این خبر که فردا (پنجشنبه) با فرمان رئیس جمهوری، دو کارخانه جدید کنسانتره و گندله سازی در مجتمع معدنی سنگان افتتاح می شود، اظهار نمود: فاز نخست کارخانه کنسانتره فولاد سنگان به ظرفیت تولید ۲.۵ میلیون تن و همین طور کارخانه ۲.۵ میلیون تنی سیمیدکو ( صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد) که اخیرا تولید آزمایشی را آغاز نموده است، فردا بطور رسمی با حضور سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت افتتاح می شوند. ضمن اینکه فاز دوم کارخانه فولاد سنگان به ظرفیت ۲.۵ میلیون تن نیز طی هفته های آتی افتتاح می گردد و کل ظرفیت کنسانتره فولاد سنگان را به پنج میلیون تن می رساند.
رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن یادآوری اینکه طرح ها و کارخانه های فرآوری سنگان در زمان دولت فعلی با استراتژی ایمیدرو، از حالت رکود خارج و فعال شدند، اظهار داشت: با شروع به کار این کارخانه ها، ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن به ۱۰.۱ میلیون و گندله سنگ آهن به ۱۲.۵ میلیون تن در "سنگان" می رسد.
غریب پور افزود: بدین ترتیب در بهار "سال جهش" تولید شاهد ورود ظرفیت های جدید تولید در زنجیره فولاد در کشور شده ایم. مشارکت بخش خصوصی سبب افزایش ظرفیت های تولید در سنگان شده است. طبق طرح کلانی که ایمیدرو آنرا راهبری می کند، چشم انداز توسعه سنگان، ایجاد ظرفیت تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله سنگ آهن است که حالا با این طرح های جدید، در بخش گندله سازی ۸۳ درصد و در بخش کنسانتره ۵۷ درصد از برنامه کلان مجتمع سنگان محقق شده است.

توسعه مناطق کم برخوردار در الویت ایمیدرو
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ر ابطه با اشتغال منطقه سنگان، اظهار نمود: کارخانه کنسانتره فولاد سنگان ۵۰۰ شغل بطور مستقیم و 3000 شغل بطور غیرمستقیم به وجود آورده است. همین طور کارخانه گندله سازی سیمیدکو نیز ۲۵۰ نفر شغل بطور مستقیم و ۱۵۰۰ نفر بطور اشتغال غیرمستقیم به وجود آورده است. سرمایه گذاران این کارخانه کنسانتره، فولاد مبارکه و کارخانه گندله سازی فولاد خوزستان هستند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه افتتاح کارخانه های جدید در سنگان زمینه ساز ارتقای سطح معیشت در منطقه کم برخوردار خواف و رشتخوار (استان خراسان رضوی) شده است، اظهار داشت: ایمیدرو هم راستا با سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت، همیشه توجه به این مناطق را در اولویت داشته و علاوه بر افزایش ظرفیت ها، به توسعه زیرساخت در جاده و ریل و همین طور امکانات رفاهی برای اهالی منطقه، توجه کرده است. ساخت باند دوم جاده سنگان-خواف- تربت حیدریه از سال قبل با حضور سرمایه گذاران شروع شده و اقدامی در جهت توسعه زیرساخت ها و توجه به مسئولیت اجتماعی است.

منبع:

1399/03/21
21:11:16
5.0 / 5
2965
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس نو