معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

اختصاص ۲۵۵۰ میلیارد تومان برای تكمیل مسكن مهر در شهرهای جدید

اختصاص ۲۵۵۰ میلیارد تومان برای تكمیل مسكن مهر در شهرهای جدید

به گزارش لباس نو معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه 96 درصد مسكن مهر شهرهای جدید به مرحله نازك كاری رسیده است، اظهار داشت: مجلس در قانون بودجه 99 به شركت عمران شهرهای جدید اجازه داده تا از منابع خود شامل تهاتر زمین، تسهیلات بانكی و فروش عرصه برای تكمیل زیرساخت ها و ابنیه واحدهای باقی مانده مسكن مهر استفاده كند؛ البته خرید عرصه برای متقاضیان الزامی نیست.


حبیب الله طاهرخانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: نازک کاری ۹۶درصد از کل پروژه های مسکن مهر دارای متقاضی در شهرهای جدید به انتها رسیده و مسئله اصلی که مانع تحویل واحدها شده کمبودهایی است که در زیرساخت ها، خدمات روبنایی و انشعابات و گاهی نصبیات وجود دارد. خوشبختانه دولت و مجلس همانند سال ۱۳۹۸ در چارچوب بند ب تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ به شرکت عمران شهرهای جدید اجازه داده تا از منابع خود و همین طور تسهیلات بانکی برای پروژه های زیربنایی، روبنایی و تکمیل واحدهای مسکونی مهر استفاده نماید.
وی ادامه داد: مطابق بخشنامه های اجرایی بند ب تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ که ۱۹ خرداد ماه امسال به تصویب رسید شرکت عمران شهرهای جدید اجازه دارد ۱۰۵۰ میلیارد تومان از محل فروش اراضی و تهاتر زمین، ۱۰۰۰ میلیارد تومان بوسیله دریافت تسهیلات از بانک عامل بخش مسکن و حدود ۵۰۰ میلیارد تومان بوسیله فروش عرصه واحدهای مسکونی برای تکمیل خدمات زیربنایی، روبنایی، انشعابات و تکمیل واحدهای مسکونی استفاده نماید. البته خرید عرصه که زمینه ملکی شدن مسکن مهر را فراهم می آورد. برای متقاضیان الزامی نیست و کماکان می توانند با اجاره ۹۹ ساله در واحدهای خود سکونت داشته باشند.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اشاره کرد: تمامی منابع حاصل از فروش عرصه مسکن مهر نیز صرف خدمات زیربنایی و روبنایی سایت های مسکن مهر می شود.
طاهرخانی با اعلان اینکه در برای کمک به تامین انشعابات، منابعی را به وزارت نیرو اختصاص خواهیم داد، اشاره کرد: بمنظور تسریع در تکمیل انشعابات مقرر شده از رقم ۱۰۵۰ میلیارد تومانی که مقرر است از محل فروش اراضی و تهاتر زمین به دست آید ۳۵ درصد به وزارت نیرو برای تکمیل آب، برق و فاضلاب واحدهای مسکن مهر واقع در شهرهای جدید اختصاص یابد. البته با لحاظ این مساله که مبالغ در قبال کارکرد پرداخت می شود.
وی با اشاره به حدود ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلاتی که شرکت عمران شهرهای جدید در سال قبل برای سرعت دهی به پروژه های پردیس از بانک مسکن دریافت کرد، اظهار داشت: رقمی که امسال پیش بینی شده حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان وام بانکی است که ۳۵۰ میلیارد تومان آنرا برای تسریع پروژه های شهر جدید پرند اختصاص خواهد یافت.
منبع:

1399/04/01
15:18:37
5.0 / 5
2816
تگهای خبر: خدمات , خرید , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو