قیمت سكه، طلا و ارز در روز یكشنبه

قیمت سكه، طلا و ارز در روز یكشنبه

لباس نو: بازار امروز (یكشنبه) طلا و سكه با افزایش قیمت اندكی مواجه شده اما این افزایش به قول فعالان بازار طبیعی است و بزودی دوباره شاهد كاهش قیمت خواهیم بود.


امروز قیمت هر عدد سكه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و سكه طرح قدیم به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. نیم سكه هم یك میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سكه یك میلیون و ۵۰ هزار تومان و سكه گرمی ۶۳۰ هزار تومان معامله میگردد.
هم چنین، نرخ اونس جهانی طلا، ۱۲۵۶ دلار بوده و قیمت طلا در بازار تهران باز هم چون سكه، چندان نوسانی نداشته و حدودا بدون تغییر بوده است چراكه هر مثقال طلا ۱۷ عیار یك میلیون و ۳۳۴ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۰۸ هزار تومان قیمت دارد.
نوسان قیمت ها در این سطح به قول رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سكه تهران، طبیعی است و در چنین سطحی افزایش و كاهش قیمت ها چندان عجیب نیست. اما یكی از دلایل افزایش قیمت طلا و سكه این است كه قیمت دلار طی هفته های گذشته ثابت مانده و برخی به بازار سكه و طلا آمده اند و طبیعتا وقتی تقاضا بیش تر شود، قیمت ها باز درصدی تغییر می كند.
از طرف دیگر باز امكان دارد پخش كردن شایعاتی گاها موجب افزایش قیمت مقطعی شود اما با عنایت به نگاهی كه الان وجود دارد، همچنان امید هست كه قیمت ها برگردد و دوباره شاهد كاهش قیمت و ارزانی باشیم.

نرخ ارز در بانك ها ثابت ماند
اما نرخ خرید دلار و یورو و فروش ارز مسافرتی در بانك ها نسبت به روز گذشته تغییری نكرد و ثابت ماند.
امروز بانك ها هر دلار آمریكا را مانند روز گذشته با نرخ ۹۹۰۰ تومان می خرند و قیمت خرید یورو باز نسبت به روز گذشته تغییری نكرده و همان ۱۱ هزار و ۲۶۲ تومان است. این در شرایطی است كه نرخ خرید پوند در بانك ها امروز با اندكی كاهش همراه بود و به ۱۲ هزار ۵۴۵ تومان رسید.
از طرف دیگر، بانك های عامل فروش ارز مسافرتی در صورت تكمیل مدارك مسافران، برای كشورهای همسایه و مشترك المنافع تا سقف ۵۰۰ یورو و برای سایر كشورها تا سقف ۱۰۰۰ یورو ارز مسافرتی پرداخت می كنند كه نرخ ارز پرداختی به متقاضیان باز نسبت به روز گذشته تغییری نكرده و همان ۱۱ هزار و ۵۹۱ تومان است كه با احتساب كارمزد بانك مركزی و بانك عامل به حدود ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان می رسد.1397/10/02
20:54:35
5.0 / 5
4693
تگهای خبر: دلار , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس نو