در سال ۹۸

ارزش تخلفات واحدهای عرضه لوازم خانگی، بیشتر از ۱۲ میلیارد تومان بود

ارزش تخلفات واحدهای عرضه لوازم خانگی، بیشتر از ۱۲ میلیارد تومان بود

لباس نو: از مجموع بازرسی های انجام شده طی سال گذشته، از ۷۲ هزار و ۳۶۵ مورد واحد عرضه كننده انواع لوازم خانگی، صوتی و تصویری در سرتاسر كشور بازرسی انجام كه و ۲۱۸۳ فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی ۱۲ میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان تشكیل شده است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نتایج بازرسی و نظارت سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی پودر شوینده طی سال ۱۳۹۸ نشان داده است که ۱۵۷ هزار و ۴۲۱ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، عمده فروش و خرده فروش صورت گرفته است که این تعداد بازرسی منجر به تشکیل ۲ هزار و ۵۸۸ فقره پرونده تخلف به ارزش بیشتر از یک میلیارد و ۷۴۶ میلیون تومان شده که به ادارات کل تعزیرات حکومتی استانها و سایر مراجع ذی صلاح قانونی ارجاع داده شده است.
همینطور در بخش روغن موتور، طی مدت یاد شده ۵۱ هزار و ۱۶ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، عمده فروش، خرده فروش و انبار صورت گرفته و به دنبال آن ۳۱۷۵ فقره پرونده به ارزش بیشتر از هفت میلیارد و ۶۰ میلیون و ۳۳۵تومان برای واحدهای متخلف تشکیل شده است.
برای کنترل و نظارت بر نحوه فعالیت انبار و سردخانه های سراسر کشور هم در این زمان جمعا ۷۰ هزار و ۱۸۲ مورد بازرسی توسط بازرسان سازمان های صمت کشور انجام شده که حاصل آن تشکیل ۲۹۰ فقره پرونده تخلف به ارزش ۱۱۵ میلیارد و ۶۷۴ میلیون تومان است.
بر مبنای اطلاعات انتشار یافته از جانب سازمان حمایت، پارسال حدود ۵۷ هزار و ۵۱۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، عمده فروش، خرده فروش و انبار لاستیک خودرو در سرتاسر کشور صورت گرفته که منجر به تشکیل تعداد ۲ هزار و ۱۲۹ فقره پرونده تخلف شده است. آمار پرونده های تخلف متشکله طی این مدت نشان داده است از این تعداد، ۶۹۹۰ فقره پرونده مربوط به واحدهای عمده فروشی، ۴۶۵۶۵ فقره مربوط به واحدهای خرده فروشی و ۳۶۰۴ فقره مربوط به انبارها بوده است.
همینطور از مجموع بازرسی های انجام شده طی سال گذشته، از ۷۲ هزار و ۳۶۵ مورد واحد عرضه کننده انواع لوازم خانگی، صوتی و تصویری در سرتاسر کشور بازرسی انجام که و ۲۱۸۳ فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی ۱۲ میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان تشکیل و جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی استان ها ارسال شده است.
آمار انتشار یافته در چارچوب گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت هم نشان داده است که پارسال در مجموع چهار میلیون و ۹۰ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی صورت گرفته که نسبت به سال ۹۷ حدود ۷.۶ درصد افرایش داشته است. همینطور به دنبال این بازرسی ها ۳۳۲ هزار پرونده تشکیل شده که نسبت به تشکیل ۲۰۰ هزار پرونده در سال ۱۳۹۷ حدود ۶۶ درصد افزایش داشته است.
همینطور پارسال تخلفات کشف شده به ۳۴۶ هزار فقره رسیده که نسبت به سال ۱۳۹۷ حدود ۲۱ درصد افزایش داشته است.
کل شکایات با ۲.۳ درصد کاهش از ۲۶۳ هزار فقره در سال ۱۳۹۷ به ۲۵۷ هزار فقره در سال ۱۳۹۸ رسیده است.1399/04/22
15:11:00
5.0 / 5
2659
تگهای خبر: تولید , صنعت , فروش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس نو