علت ارزانی برخی بیمه نامه ها چیست؟

علت ارزانی برخی بیمه نامه ها چیست؟

به گزارش لباس نو مدیرعامل بیمه تجارت نو با اشاره به اینكه شركت های بیمه ای نوپا هزینه های پرسنلی كمتری پرداخت می كنند، این مساله را عاملی برای ارزان بودن نرخ بیمه نامه های شركت های نوپا ارزیابی كرد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، نیما نورالهی امروز (یكشنبه) در نشست خبری با رسانه ها با اشاره به اینكه بهره وری در شركت های بزرگ بسیار پایین است، اظهار داشت: این گونه شركت ها نیروهای مازاد زیادی دارند كه همین مبحث به علاوه هزینه های دیگر سبب افزایش قیمت تمام شده بیمه نامه ها خواهد شد. این در شرایطی است كه در شركت های بیمه نوپا این مسئله كمتر دیده می گردد. بنابراین است كه پایین بودن نرخ شركت های نوپا نشانه تلاش آنها برای دامپینگ نیست، چراكه هزینه های ادرای این شركت ها كمتر است و بنابراین قیمت تمام شده بیمه نامه ها هم در این شركت ها پایین تر است.
مدیر عامل شركت بیمه تجارت نو با بیان این كه شركت های بیمه ای كه سال های زیادی در این حوزه فعالیت داشته اند، اگر بخواهند ارزش پرتفوی خویش را پرداخت كند بار سنگینی را به دوش خواهند داشت، اظهار داشت: در شركت های بیمه نوپا به علت این كه ما آن بار مالی را نداریم حتما ارزش پرتفوی خویش را در نمایندگی هایمان در نظر خواهیم گرفت و در بعضی موارد تا دو برابر كارمزد هم قابل پرداخت خواهد بود.

او با بیان این كه بخش اعظم سرمایه شركت های بیمه ای نزد بانك ها قرار دارد، اظهار داشت: یك كمیته سرمایه گذاری در شركت بیمه تشكیل شده است تا بتوانیم با یك تعادلی بین سرمایه ها به اهداف خود برسیم و صرفا به سود سپرده ها اكتفا نكنیم.

نورالهی با اشاره به سرمایه اولیه ۲۵۰ میلیارد تومانی این شركت اظهار نمود: طبق قانون تجارت شركت ها حداكثر ظرف پنج سال باید نسبت به تكیل سرمایه خود اقدام نمایند. این مدت برای بیمه تجارت نو دو سال در نظر گرفته شده است كه این موعد در فرودین ماه سال جاری به پایان رسید. در همین جهت سازمان بورس هم ما را ملزم را به كاهش سرمایه كرد و بیمه مركزی تایید خویش را مبنی تامین حداقل ۲۵ میلیارد تومان در یك حساب را اعلام نموده است كه ما پس از این مساله با تشكیل مجمع نسبت به افزایش سرمایه خود اقدام خواهیم كرد.

او این كاهش سرمایه را مخل توانگری مالی بیمه تجارت نو ندانست و علت آنرا در توانگری این شركت در سرمایه اولیه آن ارزیابی كرد و اظهار داشت: كاهش سرمایه صرفا یك مبحث قانونی برای تكمیل سرمایه شركت به نحو قانونی می باشد. تكمیل سرمایه در شركت بیمه تجارت نو ظرف دو سال آینده صورت خواهد گرفت. این شركت یك قرارداد خیلی خوب با كمیته امداد در كل كشور داشته است كه رقم پرتفوی بالفعل آن حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است.

مدیرعامل بیمه تجارت نو با بیان این كه سپرده های بانكی بیمه تجارت بسیار وضعیت خوبی دارند، افزود: با عنایت به رشد خوبی كه در پرتفوی داشته ایم می توانیم سود خوبی را به سهام داران مان بدهیم؛ ضمن اینكه تلاش می نماییم تا قواعد بیمه مركزی را عینا رعایت نماییم. در همین راستا بیمه عمر و زندگی را از مابقی تعهدات خود جدا كرده ایم و سرمایه گذاری ما هم كاملا مشخص است.
1397/10/09
14:30:52
5.0 / 5
4929
تگهای خبر: قانون , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لباس نو