اتفاق اقتصادی مهمی در راه است؟

حریری: معیشت مردم جای طرح معما و پازل نیست!

حریری: معیشت مردم جای طرح معما و پازل نیست!

به گزارش لباس نو رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در مورد انتشار مطالبی در شبكه های اجتماعی در خصوص در راه بودن یك اتفاق مهم اقتصادی برای ایران می گوید گمانه زنی ها درباره گشایش اقتصادی اگر به اتفاقی بزرگ ختم نشود، نتیجه ای جز عصبانی تر كردن جامعه كه در ماه های اخیر فشارهای اقتصادی جدی را تحمل كرده نخواهد داشت.


مجیدرضا حریری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: متاسفانه شرایط اقتصادی کشور بگونه ای پیش رفته که دیگر با طرح های صرفاً اقتصادی و مدیریتی نمی توان توقع تحولی جدی داشت و راهکار از دل سیاست می گذرد. وقتی فشارهای تحریم یکی از عوامل اثرگذار بر مشکلات بوده، قاعدتا برای برون رفت از این شرایط، باید به مسائل دیپلماتیک هم فکر کرد.
وی با اشاره به اینکه حل نکردن مشکلات و ناموفق بودن طرح ها، شرایط را برای اقشار کم درآمد جامعه دشوار کرده است، اظهار داشت: وقتی جامعه می بیند که برای برون رفت از این شرایط راهکار دقیقی وجود ندارد، عصبانی می شود و با مطرح کردن وعده هایی در خصوص اینکه در ایام آینده اتفاقی بزرگ رخ خواهد داد، جامعه را عصبانی تر می کند. امروز مردم نیاز دارند که ببینند مسؤلان اجرایی فضای زندگی آنها را درک کرده و بر اساس آن تصمیم می گیرند و در این راه مطرح کردن پازل و معما چندان نتیجه مثبت ندارد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به گمانه زنی های صورت گرفته درباره اینکه گشایش اقتصادی اعلام شده در چه حوزه ای خواهد بود، بیان نمود: در این روزها گمانه زنی هایی صورت گرفته و افراد مختلف گزینه هایی را مطرح کرده اند اما هیچ یک از آنها در عمق زندگی مردم تغییری ایجاد نمی کند و مردم بیشتر از آنکه به وعده نیاز داشته باشند، تصمیمات جدی می خواهند که شرایط آنها را تغییر دهد. اگر تصمیم جدی گرفته شود حتی به اطلاع رسانی هم احتیاج ندارد و با اجرایی شدنش، مردم خودشان متوجه تغییر می شوند.
حریری اضافه کرد: اینکه یکی از مشاوران دولت در شبکه های اجتماعی می نویسد که برای تصمیم گیری اقتصادی صبر کنید، در کنار آنکه معلوم نیست چه ارتباطی با واقعیت دارد، نشان از آن دارد که از وضعیت معیشتی مردم دور شده ایم. امروز بخش قابل توجهی از جامعه با عنایت به مشکلات اقتصادی، اساسا توان تصمیم گیری ندارد که بخواهد آنرا هم یک هفته عقب بیندازد. در کنار آن در سالی که به جهش تولید نام گذاری شده، این توقع که یک هفته تمام کارها بایستد تا نتیجه این خبر روشن شود، چندان منطقی نیست.1399/05/18
16:00:36
5.0 / 5
1878
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لباس نو