نائب رئیس مجلس:

طرح گشایش اقتصادی بیشتر برای تأمین كسری بودجه دولت می باشد

طرح گشایش اقتصادی بیشتر برای تأمین كسری بودجه دولت می باشد

به گزارش لباس نو نایب رییس مجلس با اشاره به اینكه نمایندگان از طرح اقتصادی دولت خبر نداشتند، اظهار داشت: طرح گشایش اقتصادی برای رفع مشكلات مردم نیست بلكه بیشتر برای تأمین كسری بودجه دولت می باشد.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، امیرحسین قاضی زاده هاشمی در برنامه تلویزیونی سلام بامداد بخیر شبکه سه با اشاره به اینکه برنامه های اقتصادی سورپرایزی نیست، تصریح کرد: طرح ها باید در معرض کارشناسی قرار بگیرند تا کارشناسان درباره آن اظهارنظر کنند.
نایب رئیس مجلس با اشاره به رفتارهای هیجانی در اقتصاد توسط دولت، اظهار داشت: وقتی که از ثبات اقتصادی حرف می زنیم الزاماً منظور اقتصاد بدون تورم نیست بلکه باید رفتارهای اقتصادی قابل پیشبینی باشد تا مردم گرفتار استرس و سردرگمی نشوند.
وی در مورد طرح گشایش اقتصادی که دولت آنرا اعلام نموده است، اظهار داشت: این طرح برای رفع مشکلات مردم نیست بلکه بیشتر برای تأمین کسری بودجه دولت می باشد و برای دولت بعدی تعهدات مالی به همراه دارد بنابراین مجلس مخالف این طرح است.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به جزئیات طرح دولت، خاطرنشان کرد: دولت می خواهد با فروش آینده، مشکلات امروز را حل کند که این منطقی نیست.
نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه سازوکار فروش اوراق نفت در بورس موجود است اما وزارت نفت به آن عمل نمی کند، اظهار داشت: باید از دولت پرسید که چرا از اصل غافلگیری برای انجام طرح های خود استفاده می نماید و بدون اینکه نمایندگان مجلس را در جریان مبحث قرار دهد یک دفعه طرح معروف به گشایش اقتصادی را در جلسه سران مطرح می کند؟
وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس از این طرح خبر نداشتند، اضافه کرد: مجلس در حال تهیه یک بسته اقتصادی برای حل مشکلات بوده که اساس آن هم به دنبال منظم کردن نظام مالیاتی کشور است که رکن اساسی آن شفاف سازی اقتصادی می باشد.


منبع:

1399/05/21
14:49:08
5.0 / 5
2339
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس نو