معاون وزیر نفت :

درخواست تشكیل صندوق دارا دوم به ثبت رسید

درخواست تشكیل صندوق دارا دوم به ثبت رسید

به گزارش لباس نو معاون برنامه ریزی وزیر نفت اظهار داشت: درخواست تاسیس صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF پالایشی امروز در سازمان بورس به ثبت رسید.هوشنگ فلاحتیان، معاون برنامه ریزی وزیر نفت در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اقدامات انجام شده برای تأسیس صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF پالایشی و زمان به سرانجام رسیدن این اقدامات اظهار داشت: ارزیابی دقیقی برای زمان به سرانجام رسیدن اقدامات نداریم، اما شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی را بعنوان نماینده وزارت نفت برای انجام اقدامات لازم جهت تأسیس صندوق معرفی کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: هر چند که فرایند تأسیس صندوق زمان بر است، اما با عنایت به انتظار عمومی، تلاش می نماییم سریع تر صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: طبق ساز و کار موجود، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی باید در خواست خویش را به سازمان بورس اوراق بهادار اعلام نماید که امروز ۲۲ مرداد سالجاری درخواست به سازمان بورس ارسال شده است؛ طبیعی است این سازمان مستندات و فرم هایی را از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی مطالبه می کند که با تلاش همه جانبه تلاش می نماییم هر چه سریع تر این اقدام عملیاتی شود. زنگنه: دستور دادیم به سرعت اقدام شود به گزارش لباس نو به نقل از مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت روز گذشته در حساب کاربری خود در فضای مجازی از صدور دستور به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی برای ایجاد صندوق ETF پالایشی اطلاع داده و نوشته بود: با عنایت به درخواست اخیر وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، دستور داده شد که شرکت پالایش و پخش به سرعت نسبت به ایجاد صندوق ETF پالایشی اقدام نماید.
وی همینطور قبل از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد اختلاف نظرها در مبحث ETF، تصریح کرد: من تعجب می کنم با یک ناپختگی که مسئولی در سازمان خصوصی سازی کرد، باعث نگرانی مردم شد. هیچ اختلافی میان وزارت نفت و وزارت اقتصاد و شخص من با وزیر اقتصاد وجود نداشته و ندارد. وی افزود: اول گفته شد که برای پالایشگاه ها ETF تشکیل گردد و پس از آن گفته شد که نیازی به آن نیست و ما به صورت بلوکی عرضه می نماییم و ما مساله را دنبال نکردیم. شب پیش از اظهارات مسئول سازمان خصوصی سازی، یعنی در یک شنبه شب در جلسه هیئت دولت با شخص وزیر اقتصاد بودم و به بنده چیزی نگفتند. روز گذشته هم که بنده گفته شد ETF تشکیل می شود، من فوری دستور دادم تا این صندوق تشکیل گردد. وزیر نفت اظهار داشت: در این موارد اختلافی میان ما وجود نداشته و نیست و هم اکنون هم ETF تشکیل می شود و در زمان مقرر خود با ترتیباتی که وزارت اقتصاد مسئول آن است، این کار صورت خواهد گرفت و مردم هم از این بابت نگرانی نداشته باشند. زنگنه اضافه کرد: ما همیشه موافق خصوصی سازی پالایشگاه های نفت بوده ایم و هم اکنون هم موافق هستیم و تصمیمی که دولت داشته را اجرا خواهیم کرد. وعده وزیر اقتصاد؛ ۵ شهریور وزیر اقتصاد هم روز گذشته اطلاع داد که عرضه بلوکی سهام پالایشی لغو و مقرر شده عرضه دارا دوم در نخستین چهارشنبه شهریور (پنجم شهریورماه) در هفته دولت صورت گیرد.


منبع:

1399/05/23
23:50:59
5.0 / 5
2218
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , صندوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس نو