سخنگوی سهام عدالت خبر داد:

فروش سهام عدالت به صورت بلوكی

فروش سهام عدالت به صورت بلوكی

لباس نو: سخنگوی سهام عدالت، با اعلان اینكه فروش سهام عدالت تاثیری در بازار ندارد، اظهار داشت: اگر سهم كارگزار برای فروش كم بود بصورت كل عرضه می كند و اگر بصورت بلوك بود تابع قانون بلوكی خواهد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از صدا و سیما، حسین فهیمی بابیان اینکه برای پشتیبانی از بازار سرمایه و حقوق سهامداران، فروش سهام عدالت بصورت بلوکی با نماد ۲ در بورس انجام می شود، اظهار داشت: فروش سهام عدالت در بازار موجب نزولی شدن بازار بورس نشده است و نکته ای که این روزها در این رابطه مطرح می کنند حقیقت ندارد. وی با اشاره به اینکه حجم بازار سرمایه عمیق شده است افزود: در بازاری که بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان معامله صورت می گیرد عددهای چند صد میلیاردی سهام عدالت در بعضی روزها تأثیر زیادی در منفی و مثبت شدن بازار ندارد ممکن ا ست در بعضی نمادها تأثیر مقطعی داشته باشد، اما اینکه کل شاخص بورس را منفی و مثبت می کند، حقیقت ندارد. فهیمی اظهار داشت: از شروع آزاد سازی سهام عدالت، بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت به فروش رسید، اما بازار منفی نشد. در این روزها جمعاً ۶۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شده است پس فروش سهام عدالت تأثیری در بازار ندارد. مدیرعامل شرکت سپرده گذاری درباره روش های فروش سهام عدالت افزود: فروش سهام عدالت تابع قوانین و مقررات بازار بورس است و در فروش سهام عدالت، سفارشات تجمیع، و در اختیار کارگزاری قرار می گیرد ضمن اینکه اگر سهم کارگزار برای فروش کم بود به صورت کل عرضه می کند و اگر به صورت بلوک بود تابع قانون بلوکی خواهد شد به طوریکه اگر حجم فروش کارگزاری در یک نماد بزرگ و بلوک باشد مشمول مقررات بلوکی بازار می شود و باید سهام را به این روش بفروشد. فهیمی افزود: با توجه به این که اخیراً امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت فراهم شده، ممکنست افراد زیادی مبادرت به فروش کنند و احتمال دارد سهام، مشمول فروش بلوک یا عمده شود.
وی اشاره کرد: فروش بلوکی سهام عدالت، با نماد ۲ در تابلو بورس درج می شود. وی با اشاره به اینکه فروش سهام عدالت به صورت عمده و یا بلوکی برای حمایت بازار و سهامداران است اظهار داشت: با این روش یک رقابت خاصی بین خریداران عمده شکل می گیرد و گاهی ممکنست بالاتر از قیمت تابلو فروخته شود.

1399/05/29
13:53:08
5.0 / 5
1977
تگهای خبر: خرید , فروش , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو