آغاز ثبت نام طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین

آغاز ثبت نام طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین

لباس نو: قزوین رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین از آغاز ثبت نام «طرح ملی توسعه مشاغل خانگی» در سایت inhb.ir در این استان آگاهی داد.


فرشاد پیله چی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به لطمه های واردشده به خیلی از مشاغل بر اثر شیوع ویروس کرونا ویروس و شرایط ناشی از آن، ضرورت توجه به الگوی توسعه مشاغل خانگی با هدف کمک به رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه این مشاغل در اقتصاد کشور، این طرح شروع شده است.
وی افزود: جهاد دانشگاهی بعنوان یک نهاد توسعه ای، از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وظیفه دارد سه مرحله «شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی»، «توانمندسازی متقاضیان» و «اتصال به بازار با هدف ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل خانگی» برای حدود ۵۴ هزار نفر در ۳۱ استان کشور را به سرانجام رساند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین عنوان کرد: شرایط متقاضیان ثبت نام در طرح حداقل ۱۸ سال سن، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی است که علاقه مندان می توانند نهایتاً تا هفتم مهرماه سال جاری در سایت inhb.ir ثبت نام کنند.
وی اظهار نمود: متقاضیان بعد از ثبت نام، غربال گری و راستی آزمایی می شوند. سپس آموزش ها و مشاوره های عمومی و تخصصی و اتصال به بازار از وظایف بعدی جهاددانشگاهی بوده که با نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان انجام می شود.

پیله چی بابیان اینکه این طرح اهتمام در ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل خانگی برای ۱۵۰۰ نفر در استان قزوین را دارد، اشاره کرد: امیدواریم با پیاده سازی موفق این طرح در استان که نیازمند همراهی، همکاری و هم اندیشی بخش های مختلف دولتی و خصوصی است، شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور خصوصاً در سال «جهش تولید» باشیم.
منبع:

1399/06/18
13:43:42
5.0 / 5
1745
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو