كاهش بهای نفت در واكنش به دورنمای منفی مصرف

كاهش بهای نفت در واكنش به دورنمای منفی مصرف

لباس نو: قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر نگرانیها نسبت به روند بهبود تقاضای جهانی برای سوخت كه با هشدار تولیدكنندگان بزرگ نفت اوج گرفت، كاهش پیدا كرد.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت پنج سنت معادل ۰.۱ درصد کم شد و به ۳۹ دلار و ۵۶ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا سه سنت معادل ۰.۱ درصد کم شد و به ۳۷ دلار و ۲۳ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز دوشنبه با کاهش بسته شده بودند.

چی یوکی چن، تحلیلگر ارشد شرکت "سان وارد تردینگ" در این زمینه اظهار داشت: فضا در بازارهای نفت به سبب ترسیم دورنمای تیره تقاضا از طرف تولیدکنندگان نفت و افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا در خیلی از کشورها که نگرانیها نسبت به کندی روند احیای تقاضای جهانی برای سوخت را برانگیخته است، منفی مانده است. نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت تا زمانی که تقاضای آمریکا برای نفت کوره بهبود پیدا نکند، احیانا بین ۳۵ تا ۴۰ دلار خواهند ماند.

تولیدکنندگان و معامله گران بزرگ صنعت نفت، آینده تیره ای را برای تقاضای جهانی برای سوخت به سبب تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا پیش بینی کرده اند و اوپک در تازه ترین گزارش ماهانه خود پیش بینی تقاضای جهانی برای نفت را تنزل داد. شرکت BP هم اخیرا اعلام نمود تقاضای جهانی برای نفت احیانا در سال ۲۰۱۹ به پیک خود رسیده و دیگر به وضع سابق برنمی گردد.

اوپک در گزارش ماهانه خود پیش بینی نمود تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ به میزان ۹.۴۶ میلیون بشکه در روز کاهش می یابد و به ۹۰.۲ میلیون بشکه در روز می رسد. این رقم بالاتر از ۹.۰۶ میلیون بشکه در روز کاهش پیش بینی شده در گزارش ماه پیش این سازمان است.

نگرانیها نسبت به افزایش عرضه جهانی نفت بعد از اینکه ژنرال خلیفه حفتر قول داد به محاصره چندین ماهه تاسیسات نفتی لیبی اختتام دهد، اوج گرفت.

به گفته هیرویوکی کیکوکاوا، مدیرکل تحقیقات شرکت نیسان سکیوریتیز، بعضی از سرمایه گذاران در آستانه نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس در روز پنج شنبه به فروش معاملاتشان پرداختند.

سرمایه گذاران منتظر نتیجه این جلسه هستند که به بررسی پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق کاهش تولید می پردازد اما مفسرین انتظار ندارند این گروه با وجود سقوط قیمت نفت برنت به پایین مرز ۴۰ دلار، کاهش بیشتر تولید را سفارش کند.

نگرانیها نسبت به مختل شدن عرضه نفت در آمریکا تا حدودی از قیمتها پشتیبانی کرد. شرکتهای انرژی، بنادر و پالایشگاههای نفت با نزدیک شدن طوفان سالی به بخش مرکزی منطقه گلف کاست، روز دوشنبه فعالیتهایشان را تعطیل کردند. این دومین طوفان سهمگینی است که در حدو یک ماه گذشته موجب تعطیلی کارهای نفت و گاز این منطقه شده است.

بر اساس گزارش رویترز، با اقدام پالایشگاههای نفت جهت استفاده از واردات بالایی که اوایل امسال داشتند، پالایش نفت خام چین در اوت نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد کرد و دومین رکورد بالا را به ثبت رساند.

منبع:

1399/06/25
13:10:49
5.0 / 5
1738
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لباس نو