پرداخت مالیات بر درآمد در مناطق آزاد پس از معافیت ۲۰ ساله

پرداخت مالیات بر درآمد در مناطق آزاد پس از معافیت ۲۰ ساله

لباس نو: آنطور كه مسئولان مناطق آزاد می گویند با اختتام دوره 20 ساله معافیت مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی باید از این پس هر ساله 20 درصد مالیات پرداخت كرده تا به رقم سرزمین اصلی برسد.


جمالی -معاون اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد- در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با مصوبه اخیر مجلس درباره لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی توضیح داد که پس از تصویب قانون چگونگی اداره مناطق آزاد قرار بود که در یک دوره ۱۵ ساله فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد از دریافت مالیات بر درآمد و دارایی معاف باشند که پس از آن اصلاح و پنج سال به آن افزوده شد و بر این اساس معافیت مالیاتی فعالان اقتصادی به ۲۰ سال رسید.
وی با اعلان اینکه در قانون دیده شده بود که پس از ۲۰ سال بر طبق لایحه ای که از دولت به مجلس می رود تکلیف ادامه روند معافیت مالیاتی و یا پرداخت مالیات مشخص و بر طبق آن عمل شود. اظهار داشت: بر این اساس آنچه که حالا در مجلس به تصویب رسیده بر طبق لایحه ای است که دولت بنا بر تکلیف قانون برای روشن شدن وضعیت معافیت مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی مناطق آزاد به مجلس ارائه کرده چونکه این زمان ۲۰ ساله برای معافیت تمام شده و باید ادامه مسیر مشخص شود.
معاون اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به پیشنهادی که دولت به مجلس در این رابطه ارائه کرده بود اظهار داشت: پیشنهاد کردیم کسانی که معافیت مالیاتی آنها پس از ۲۰ سال تمام می شود باید به صورت پلکانی هر ساله ۲۰ درصد مشمول شوند تا پس از پنج سال معافیت مالیاتی آنها به رقم سرزمین اصلی برسد.
جمالی اظهار داشت: هم اکنون مجلس با کلیت لایحه پیشنهادی دولت موافقت کرده و به تصویب رسیده است و جزئیات آن نیز در هفته های آینده مشخص خواهد شد.
اما در کنار لایحه مربوط به معافیت مالیاتی درآمد و دارایی فعالان اقتصادی مناطق آزاد از سال قبل در اصلاح لایحه قانون مالیات های مستقیم بحث اصلاح معافیت ۲۰ ساله مناطق آزاد و همین طور ارزش افزوده مطرح بوده است. آن طور که معاون اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد می گوید این بحث کاملا متفاوت از موضوع لایحه مربوط به معافیت مالیاتی درآمد و دارایی فعالان اقتصادی خواهد بود و بطور جداگانه در دولت در حال بررسی است.

منبع:

1399/07/01
19:43:50
5.0 / 5
1993
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , صنعت , صنعتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس نو