آخرین وضعیت فرودگاه گرگان بعد از زلزله ۵ و دو دهم ریشتری

آخرین وضعیت فرودگاه گرگان بعد از زلزله ۵ و دو دهم ریشتری

به گزارش لباس نو مدیركل فرودگاه های استان گلستان با اشاره به وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری در این استان اظهار نمود كه پروازها به روال عادی انجام می شوند و فرودگاه گرگان آمادگی كامل جهت امداد و نجات را دارد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، علی متانت، مدیرکل فرودگاه های استان گلستان با اشاره به اینکه زلزله ۵.۲ ریشتری شهرستان مراوه تپه هیچ گونه خساراتی به فرودگاه های این استان وارد نکرده است، اضافه کرد: حالا پروازهای فرودگاه های استان گلستان به روال عادی برقرار است و در این حوزه هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.
وی با یادآوری از اینکه لرزشی در فرودگاه گرگان احساس نشده است، تاکید کرد: فرودگاه گرگان کاملاً عملیاتی شده و آمادگی کامل جهت امداد و نجات را دارد.
متانت تصریح کرد: حالا فرودگاه های استان به صورت ۲۴ ساعته در آمادگی کامل به سر می برند و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۲ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) امروز در ساعت ۹ و ۱۶ دقیقه شهرستان مراوه تپه واقع در شرق استان گلستان را لرزاند.
به گزارش روز شنبه مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه‌ی ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و ۲۱ کیلومتری مراوه تپه، ۴۶ کیلومتری ترکمنستان و ۵۰ کیلومتری گرماب استان خراسان شمالی رخ داد.
گلستان استانی زلزله خیز است و در طول سال های اخیر زلزله های زیادی را باقدرت کمتر از چهار ریشتر تحمل کرد.
۱۷ شهریور سال جاری زمین لرزه به بزرگی ۵.۱ ریشتر رامیان را لرزاند و در اثر آن برخی مناطق ازجمله روستاهای کوهستانی این شهرستان گرفتار خسارت و تخریب خانه شدند؛ طبق اعلام فرماندار رامیان، این زلزله که تلفات جانی نداشت به ۱۹۵ واحد مسکونی مناطق روستایی این شهرستان خسارت وارد کرد.
منبع:

1399/07/05
14:17:14
5.0 / 5
1643
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو